بنده با رادیوتلاوت مأنوسم 

بنده با رادیوتلاوت مأنوسم 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مقام معظم رهبری در دیدار نوروزی خود با جمعی از قاریان و حافظان قرآن کریم گفتند: بنده با رادیو تلاوت مأنوسم الحمدللّه، به قدری تلاوتهای خوب در این رادیو وجود دارد که انسان واقعاً خدا را شکر میکند.
در گفتگویی که پیرو سخنان رهبر معظم انقلاب با منصور قصری زاده مدیر رادیو تلاوت انجام شد، وی گفت: فرمایش حضرت آقا که رضایتمندی خودشان را از تلاوت های پخش شده، اعلام کردند ما را مصمم تر از گذشته کرد تا با تلاشی دو چندان و برنامه ریزی ویژه، تحولی رو به رشد را در رادیو تلاوت ایجاد کنیم.
وی افزود: در جلسه ای که جمعی از قاریان و حافظان قرآن کریم با مقام معظم رهبری دیدار داشتند، ایشان فرمودند “بنده با رادیوتلاوت مأنوسم الحمدللّه، غالباً گوش میکنم آن وقتی که فراغت داشته باشم؛ به قدری تلاوتهای خوب در این رادیو و گاهی در تلویزیون که کمتر توفیق پیدا میکنم [ببینم] ــ وجود دارد که انسان واقعاً خدا را شکر میکند؛ من خیلی اوقات وقتی می‌شنوم تلاوت را، خدا را شکر میکنم.”
قصری زاده ادامه داد: به قول حضرت آقا تلاوت های پخش شده در رادیو تلاوت، هنرمندانه است و به واقع تمام تلاش ما و همکارانم تا به امروز انتخاب بهترین تلاوت ها از قرآن کریم بوده است. ولی انسان هر لحظه باید برای بهتر شدن و رشد کردن تدبیر کند والا سقوط خواهد کرد.
مدیر رادیو تلاوت اظهار داشت: ما در کنداکتور پخش خود ۶ بسته ۴ ساعتی داریم که برای زمان صبحگاهی بهترین و تخصصی ترین قرائت ها را انتخاب می کنیم تا تاثیر بیشتری را بر مخاطب داشته باشد.
وی در ادامه افزود: اطلاع رسانی به قاریان عزیز از زمان پخش قرائت شان در دستور کار قرار گرفته است و  پخش قرائت ها در راس هر ساعت، جزء مواردی است که به زودی اجرایی خواهد شد.
تهیه جدول مناسبتی برای رادیو تلاوت
قصری زاده در تشریح برنامه ریزی های آینده گفت: به شکر خدا آرشیو رادیو تلاوت، بسیار غنی است. ولی برای بهتر شدن به سمت تولیدات جدید پیش خواهیم رفت و جدول پخش مناسبتی را تهیه خواهیم کرد و در این رابطه آیاتی با هر مناسبت انتخاب خواهد شد که حدودا، تهیه ۲۱۹۰ بسته برای این امر ضروری و امکانپذیر است که البته هم افزایی بیشتر سازمان با رادیو تلاوت را می طلبد.
وی گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند مهندسی قرائت ضروری است. ما نیز به سمت مهندسی پخش قرائت پیش خواهیم رفت. چرا که رادیو تلاوت شنودگان و مخاطبان زیادی دارد که در ماه مبارک رمضان این آمار بالاتر هم می رود و این سرمایه بزرگی است که باید آن را حفظ کرد و ارتقاء داد. در این رابطه و برای جریان سازی در بحث تلاوت در کشور، طرح های بسیاری در حال اجرا است که در طول سال شاهد بیشترین اثرگذاری از رادیو تلاوت و قرآن باشیم.


مدیر رادیو تلاوت به جشنواره صد و طرح های شمسه اشاره کرد و گفت: جشنواره سراسری صد با محوریت قرآن خوانی ساده و آسان و با هدف گسترش فرهنگ ساده خوانی در جهت افزایش هرچه بیشتر انس با قرآن کریم برگزار می شود که علاقه‌مندان بدون محدودیت سنی و تفکیک جنسیتی، می‌توانند؛ با خواندن آیاتی از کلام الله مجید در مدت زمان ۱۰۰ ثانیه در این جشنواره شرکت کنند.
منصور قصری زاده ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های مجدانه و حمایت های جناب آقای علی بخشی زاده معاون محترم صدا اظهار داشت: در راستای جریان سازی قرآنی و فرهنگ سازی، ما نیاز داریم از طرف سازمان حمایت شویم و شمسه هایی که طرح ویژه شبکه و معاونت صدا است و حتی قرارداد آن نیز بسته شده است، تخصیص اعتبار آن نیز انجام شود.
وی همچنین افزود: رادیو تلاوت مرجع تلاوت ها در معاونت صدا است بنابراین برای غنی تر شدن و بهرمندی از قاری های خوش خوان سرزمینمان ، نیازمند حمایت هر چه بیشتر هستیم.
قصری زاده با اشاره به مهم بودن رسالت رادیو تلاوت خواست نسبت به ساختار و نیروی انسانی این شبکه توجه ویژه ای شود.
مدیر رادیو تلاوت در پایان نیز در خصوص بهرمندی از فضای مجازی بیان کرد: با تمام قاریان از طریق فضای مجازی در ارتباط هستیم و از تعاملات دوسویه با مخاطبان در این فضا استفاده می کنیم.
یادآور می شود رادیو تلاوت، کانال دوم رادیو قرآن، از روز ۳۱ تیر ۱۳۹۱، در موج FM فرکانس ۱۰۱٫۵ تهران آغاز به کار کرد. این شبکه رادیویی، به صورت ۲۴ ساعته برنامه پخش می‌کند و عموماً به پخش برنامه‌های (تلاوتهای قاریان ایران و جهان، معرفی قاریان و پخش دعاهای مناسبتی) می‌پردازد.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *