اجرای کنسرت «موغام راست» به خوانندگی فرامرز گرمرودی با حضور نوازندگان بین‌المللی جمهوری آذربایجان در تالار وحدت

اجرای کنسرت «موغام راست» به خوانندگی فرامرز گرمرودی با حضور نوازندگان بین‌المللی جمهوری آذربایجان در تالار وحدت

کنسرت «موغام راست» با حضور چهره‌های برجسته‌ی موسیقی آذربایجان برگزار می‌شود.

پایگاه خبری احوال نیوز ، کنسرت «موغام راست» به سرپرستی، آهنگسازی و خوانندگی فرامرز گرمرودی با حضور تعدادی از نوازندگان مطرح و بین‌المللی موسیقی جمهوری آذربایجان ۲۲ اسفندماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

در این کنسرت «الشن منصوراف» نوازنده کمانچه، «علی آقا سعدی‌اف» نوازنده تار، «شیرزاد فتحعلی‌اف» نوازنده بالابان، سرنا و توتک، «کامران کریم‌اف» نوازنده نقاره آذربایجانی، «حسام‌الدین عزیزاف» نوازنده بم نقاره، «هاشیم غالب‌اف» نوازنده بم تار، «فرید بابایف» نوازنده بم کمانچه حضور دارند که همگی از برجسته‌ترین چهره‌های موسیقی آذربایجان هستند.

«دامون شش‌بلوکی» که مدیریت برگزاری این کنسرت را برعهده دارد، درباره‌ی این کنسرت به «موسیقی ما» می‌گوید: «گروه دلنوازانِ آذربایجان که در این کنسرت حضور دارد، از چهره‌های بسیار سرشناس موسیقی آذربایجان بهره برده که بسیاری‌شان در جهان نیز شناخته شده هستند و برگزاری کنسرتِ «موغام راست» به خاطر آشنایی بیشتر مخاطبان با این چهره ها و این موسیقی بود. ما در این کنسرت به اصالت اجراها توجه بسیار زیادی داریم؛ به‌خصوص آنکه «موغام راست» در مقایسه مقام راست خودمان به شکل اصیل‌تری در کشور آذربایجان اجرا می‌شود و مخاطبان می‌توانند شاهد اجرای یک موسیقی اصیل باشند.»

 

منبع: موسیقی ما
انتهای پیام/*


دیدگاهتان را بنویسید