آتش سوزی در مرکز واکسیناسیون آلمان / بیش از ۹ هزار ابتلای روزانه در آلمان / منع سفرها به این اتحادیه

آتش سوزی در مرکز واکسیناسیون آلمان / بیش از ۹ هزار ابتلای روزانه در آلمان / منع سفرها به این اتحادیه

کرونا در اروپا|از آتش سوزی در مرکز واکسیناسیون آلمان تا شرایط کمیسیون برای منع سفرها به این اتحادیه

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که کمیسیون اروپایی تصمیم دارد محدودیت‌های سفر از کشورهای ثالث به این اتحادیه را بنا به شرایطی لغو کند و یک مرکز واکسیناسیون در ایالت بایرن هم دچار حریق شد.

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری احوال نیوز ، از تسنیم، انواع جهش یافته ویروس کرونا با وجود تسریع روند واکسیناسیون و محدودیت های سختگیرانه در اروپا همچنان در حال شیوع است.

شرایط اروپا برای منع سفرها به این اتحادیه برای مسافران از کشورهای ثالث

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که کمیسیون اروپایی می خواهد تحت شرایط خاصی سفرها از کشورهای ثالث به این منطقه را تسهیل کند. به این ترتیب در آینده امکان سفرهای توریستی به اتحادیه اروپا فراهم می شود. البته کمیسیون اروپایی پیش شرط ورود مسافران از کشورهای ثالث به اروپا را این دانسته که در وضعیت اپیدمیولوژیک خوبی قرار داشته باشند و فرد مسافر هم باید با واکسن تایید شده در اروپا کاملا واکسینه شده باشد.

برابر مقررات جاری، ۲۷ کشور اروپایی در حال حاضر تنها به شهروندان هفت کشور اجازه می‌دهند تا برای تعطیلات یا به دلایل غیرضروری دیگر به خاک آنها سفر کنند، اما پیشنهاد تازه کمیسیون اروپا قرار است فهرست این کشورها را بلندتر کند.

کمیسیون اروپا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «کمیسیون پیشنهاد می‌کند که ورود به اتحادیه اروپا به دلایل غیر ضروری نه تنها برای تمام افرادی که از کشورهایی با وضعیت همه‌گیری خوب می‌آیند، بلکه همچنین برای تمام افرادی که آخرین دز توصیه شده از واکسن مجاز اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند، مجاز باشد.»

در بیانیه این نهاد اجرایی اتحادیه اروپا همچنین آمده است: «این پیشنهاد ممکن است به واکسن‌هایی که فرآیند ثبت اضطراری در سازمان بهداشت جهانی را به اتمام رسانده‌اند نیز گسترش یابد. علاوه بر این، کمیسیون پیشنهاد می‌کند حد مربوط به آمار موارد جدید کووید۱۹ در کشورها را که برای تعیین فهرست کشورهای مجاز استفاده می‌شود، افزایش دهد تا این فهرست با افزوده شدن کشورهای جدید، گسترش یابد.»

کمیسیون اروپا همچنین به منظور محدود کردن خطر ورود انواع جدید ویروس کرونا، «وقفه اضطراری» جدیدی را پیشنهاد داده که بر اساس آن بتواند برای سفر از کشورهایی که وضعیت بهداشتی بسیار وخیم دارند، ممنوعیت موقت ایجاد کند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است روز سه شنبه بحث در مورد این پیشنهاد را آغاز کنند. توافق آنها برای عملی شدن آن لازم است

ایالت بایرن آلمان هم به صورت مستقل کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده را در دستور کار قرار می دهد. مارکوس زودر، نخست وزیر این ایالت اعلام کرده است که به این ترتیب باید این افراد از محدودیت های ارتباطی و منع ترددهای شبانه استثناء شوند. به گفته وی افراد واکسینه شده همچنین باید از قواعد قرنطینه و تست گیری های اجباری هم مستثنی شوند. البته قواعد فاصله گذاری و استفاده اجباری از ماسک همچنان باید از طرف این افراد رعایت شود.

بیش از ۲۸ درصد شهروندان آلمانی واکسینه شده اند

روند واکسیناسیون سراسری در آلمان همچنان ادامه دارد و تا به حال حداقل ۲۸٫۲ درصد از شهروندان اولین دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند. این خبر را انستیتو رابرت کخ آلمان صبح دوشنبه اعلام کرد. بر این اساس تا به حال ۸ درصد از شهروندان هم هر دو دوز از واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

آتش سوزی در مرکز واکسیناسیون در ایالت بایرن

بخشی از یک مرکز واکسیناسیون در شهری در ایالت بایرن آلمان آتش گرفت. به گفته پلیس هنوز مشخص نشده که علت این آتش سوزی نقص فنی و یا عمدی بوده است. درباره تعداد مجروحان هنوز اطلاعاتی در دست نیست. واکسن های این مرکز به پلیس تحویل داده شده و قرارهای تزریق واکسن در این مرکز لغو شده است.

بیش از ۹ هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای ۹۱۶۰ مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت و ۸۴ مورد مرگ کرونایی جدید خبر داده است. به این ترتیب شمار موارد ابتلا به کرونا در ازای هر ۱۰۰ هزار نفر به ۱۴۶٫۹ رسیده است.

درخواست اتحادیه پلیس آلمان برای ممنوعیت اعتراضات ضد محدودیت ها

“راینر واندت”، رئیس اتحادیه پلیس آلمان بعد از اعتراضات خشونت بار روز گذشته در سراسر آلمان به مناسبت روز کارگر که به زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای پلیس منجر شد خواستار ممنوعیت برگزاری اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی که عمده آن از طرف گروهی موسوم به “کوئردنکن” (Querdenken در آلمانی به معنای تفکر جانبی) یکی از این گروه‌های مخالف قرنطینه و شاید بتوان گفت مشهورترین آن‌هاست برگزار می شود شد.

وی در این باره گفت: در این اعتراضات نقض قوانین از قبل برنامه ریزی شده رخ داده و دائما و به دفعات اتفاق می افتد، چرا که شرکت کنندگان در این اعتراضات ماسک نزده و حداقل فاصله را رعایت نمی کنند.

این مقام امنیتی در آلمان که در گفتگو با “نویه اوزنا بروکر سایتونگ” سخن می گفت تصریح کرد که باید اقدامات دقیق تری علیه این گونه اعتراضات انجام شود.

وی تاکید کرد: وقتی برگزاری چنین اعتراضاتی از قبل اعلام شده و روشن است که شرکت کنندگان قوانین کرونایی را رعایت نمی کنند عرصه سیاسی و دادگستری آلمان باید شرایطی را ایجاد کند که این گونه اعتراضات برگزار نشود، در غیر این صورت نیروهای پلیس باید با معترضان برخورد کنند و این نارضایتی هایی را ایجاد می کند.

رئیس اتحادیه پلیس آلمان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که کارکنان پلیس اغلب از طرف معترضان موسوم به تفکر جانبی مورد توهین و حمله قرار می گیرند.

وی این را کاملا غیر قابل درک دانست که چرا چنین اعتراضاتی همچنان برای برگزاری تایید می شوند.

رئیس اتحادیه پلیس آلمان همچنین گفت : بله ، همه اجازه دارند علیه استفاده اجباری از ماسک اعتراض کنند اما باید در حین اعتراضات ماسک بزنند. کسی که این را نمی فهمد باید در خانه بماند.

وی همچنین گفت که دیگر نمی توان این را به شهروندان قبولاند که ازیک طرف آن ها به دلیل ممنوعیت ترددهای شبانه در ساعت ۱۰ شب به خانه بروند و از طرف دیگر مثلا در همان زمان به معترضان اجازه داده شود تا نیمه های شب در اول ماه می اعتراض کنند.

گروه موسوم به “کوئردنکن” (Querdenken در آلمانی به معنای تفکر جانبی) یکی از این گروه‌های مخالف قرنطینه و شاید بتوان گفت مشهورترین آن‌هاست.

توافق احزاب دولتی آلمان برای کاهش محدودیت ها برای افراد واکسینه شده

رسانه های آلمانی از توافق احزاب دولتی برای کاهش محدودیت ها برای افراد کاملا واکسینه شده خبر داده اند. بر این اساس قرار است طرح ارائه شده در این باره از طرف وزارت دادگستری روز پنج شنبه در پارلمان آلمان و روز جمعه در بوندس رات به رای گذاشته شود.

وزارت دادگستری آلمان پیشنهاد داده که افراد واکسینه شده و افراد بهبود یافته از کرونا از محدودیت های ارتباطی و منع ترددهای شبانه مستثنی شوند. همچنین این افرد باید بتوانند بدون تست به فروشگاه ها و باغ وحش و آرایشگاه بروند. آن ها همچنین می توانند با افراد واکسینه شده دیگر ملاقات کنند و هنگام دیدار با افراد واکسینه شده جزو تجمع شمرده نشوند. همچنین این افراد بعد از مسافرت نیازی به قرنطینه نخواهند داشت مگر اینکه از مناطق ویروس های جهش یافته بیایند. البته استفاده اجباری از ماسک و رعایت فاصله کرونایی باید توسط این افراد رعایت شود.

هشدار دولت انگلیس به اسکاتلند درباره برگزاری همه پرسی استقلال

در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در اسکاتلند دولت انگلیس درباره برگزاری یک همه پرسی استقلال در این منطقه هشدار داده و وزیر دارایی انگلیس در این باره گفته است که از این طریق بهبود اوضاع اقتصادی بعد از بحران کرونا در معرض خطر قرار می گیرد. در روز پنج شنبه انتخابات پارلمانی در اسکاتلند برگزار می شود.

خروج آرام کشورهای اروپایی از لاک قرنطینه

شمار مبتلایان به کووید۱۹ در اروپا همچنان بالاست و بسیاری از بیمارستان‌ها در کشورهای مختلف این قاره به لحاظ اشغال بیش از حد بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها در وضعیتی بحرانی قرار دارند، اما با این همه چندین کشور عضو اتحادیه اروپا لغو قرنطینه و دیگر محدودیت‌های کرونایی را با احتیاط و به صورت تدریجی آغاز کرده‌اند.

در ادامه روند اخیر لغو محدودیت‌ها در اروپا، فرانسه و یونان آخرین کشورهای هستند که به این قافله پیوسته‌اند

در فرانسه از روز دوشنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) ممنوعیت یک ماهه سفرهای با فاصله بیشتر از ۱۰ کیلومتر از منزل و نیز سفرهای بین استانی برداشته شده و مدارس در مقاطع دبیرستان و کولژ (معادل راهنمایی قدیم ایران) بازگشایی شدند. با این حال مقررات منع رفت و آمد شبانه همچنان برقرار است.

بر پایه تصمیم دولت فرانسه قرار است از ۱۹ مه، کافه‌ها و رستوران‌ها تنها برای پذیرایی در فضای باز یا تراس بازگشایی شده و موزه‌ها، سینماها، تئاترها و سالن‌های کنسرت نیز تحت شرایط خاص از آن زمان مجاز به بازگشایی خواهند بود

در یونان هم محدودیت‌های متعددی که از ماه نوامبر در حال اجرا بود، روز دوشنبه پایان یافت و از این پس رستوران‌ها و کافه‌ها مجاز به ارائه سرویس به مشتریان در خارج از منزل‌شان هستند.

قرار است مشاغل و خدمات مرتبط با جهانگردی از ۱۵ مه دوباره آغاز به کار کنند.

ایتالیا، یکی از پر تلفات‌ترین کشورهای اروپا در دوران کرونا، هفته گذشته با بازگشت دانش‌آموزان به مدارس و باز کردن موزه‌ها و سینماها، روند تدریجی حذف مقررات قرنطینه را آغاز کرد.

در این کشور در روز شنبه به بسیاری از تأسیسات تفریحی ساحلی برای فعالیت مجدد، چراغ سبز نشان داده شد.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض ۲۴ ساعت ۹,۸۸۸به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۱۳ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم در عرض ۲۴ ساعت ۱,۶۷۱به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۴ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در ایتالیا هم در عرض ۲۴ ساعت ۹,۱۴۸به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۴۴ نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه ۵,۶۵۲,۲۴۷از آغاز شیوع کرونا به آن مبتلا شده‌اند و ۱۰۴,۸۱۹هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در انگلیس هم تاکنون ۴,۴۲۰,۲۰۱به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۷,۵۳۸هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال ۴,۰۴۴,۷۶۲به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲۱,۱۷۷هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

جدیدترین آمارها نشان می‌دهد که در اسپانیا هم تا به حال ۳,۵۲۴,۰۷۷ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و ۷۸,۲۱۶نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته‌اند.

در آلمان هم تا به حال ۳,۴۲۵,۵۹۸به کرونا مبتلا شده‌اند و ۸۳,۸۲۶نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

کد خبر ۶۰۸۰

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *