پیام حسین کرباسی کاخکی فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه سوره به دانشجویان تور عکاسی با موضوع محرومیت ها

پیام حسین کرباسی کاخکی فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه سوره به دانشجویان تور عکاسی با موضوع محرومیت ها

به گزارش علیرضا نیاکان خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، حسین کرباسی کاخکی، فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه سوره در پیامی از دانشجویان تور عکاسی با موضوع محرومیت ها تقدیر و تشکر نمود. متن پیام به این شرح می باشد.

سلام علیکم؛

شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی چه زیبا فرمودند که هنرمند باید اهل درد باشد و این درد نه تنها سرچشمه زیبایی و صفای هنری بلکه معیار انسانیت است. آدم بی درد هنرمند نیست که هیچ اصلا انسان نیست.

عرض ادب و احترام و خداقوت خدمت دانشجویان و عکاسان سوره ای که در تور عکاسی ای که با موضوع محرومیت ها برگزار گردید، حاضر گشتند و در آستانه سالگرد شهادت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی با تعهد اجتماعی ای که داشتند، نشان دادند سوره ای ها اهل درد هستند و هنرشان از جنس مردم و دغدغه مردم است.


این کار شما در حالی اتفاق می افتد که سالیان متمادی ای است که ساکنین مناطق محروم کوره های آجر پزی شمس آباد و کپرنشینان احمد آباد مستوفی به دور از چشم مسئولین در فقر و تنگدستی وخیمی به سر می برند و وضعیت اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در محله هرندی شیره جوانی جوانان عزیز کشورمان را مکیده است و آنان را به کام فلاکت کشانده است؛

اما هیچ تدبیر جدی ای برای بهبود وضعیت مذکور از طرف مسئولین صورت نگرفته است! ساکنین کوره های آجر پزی چندین سال است که از وضعیت بهداشتی رنج می برند و حتی از سرویس بهداشتی مناسب محروم هستند و کپرنشینان احمد آباد مستوفی شب ها را در سرما و روز ها را در گرما سپری می کنند و کودکانشان دعا می کنند که باران نبارد! محله هرندی نیز هر روز جوانی دیگر که سرمایه آینده کشورمان هست، گرفتار اعتیاد میگردد و آینده اش را می سوزاند! این محرومیت ها همه در همین حومه های شهر تهران اتفاق می افتد و سال های متمادی ای است که ادامه دارد و تاکنون مسئولین یا بخاطر کاخ نشینی هایشان در ولنجک و فرمانیه آنها را ندیده اند و نشنیده اند و یا توجه و عزم کافی برای حل مشکلات ساکنین این مناطق محروم نداشته اند.


حال در این شرایط که محرومین این مناطق بدون حامی ای مانده اند که مشکلاتشان را بشنود و آنها را برطرف کند، شما صدای این محرومین گشتید و علی رغم تمامی سختی های موجود در این اردوی دو روزه از وضعیت وخیم کرونایی تا ناامنی موجود در این مناطق، با جان فشانی احساس مسئولیت کردید و در کنار این محرومین ماندید تا با هنرتان صدای آن ها را به بقیه مردم و مسئولین برسانید.


انشاالله به برکت حضور شما در این مناطق و عکاسی از محرومیت ها و پیگیری های بعدیتان برای برگزاری نمایشگاهی از عکس هایتان در دانشگاه سوره، بتوان جریان سازی خوبی برای ایجاد توجه و تمرکز مسئولین به مناطق محروم حومه شهر تهران ایجاد کرد و به زودی شاهد بهبود وضعیت زندگی ساکنین این مناطق بود.


ضمنا از همکاری و پشتیبانی معاونت فرهنگی دانشگاه سوره و امور فرهنگی دانشگاه سوره صمیمانه قدردانی می‌کنیم.


از زحمات و پیگیری های اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه سوره نیز که با معرفت به ماموریت، عزمی جبل الراسخ و تلاشی جهادی، تشکیلاتی و شبانه روز که در طی حدود یک ماه برنامه ریزی و هماهنگی با مجموعه ها و ارگان های بسیاری از جمله معاونت فرهنگی دانشگاه سوره، سازمان بسیج دانشجویی تهران، موسسه ناجی هنر، نیروی انتظامی شهر تهران، قرارگاه محرومیت زدایی جنوبغرب تهران و یگان امام رضا (ع)، گردان امنیتی امام علی علیه السلام – مسلم ۱، موفق شدند این اردو را در آستانه سالگرد شهادت شهید آوینی برگزار کنند، تشکر و قدردانی می نمایم.

حسین کرباسی کاخکی
فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه سوره

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *