اجتماعی استان اقتصادی تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

با هدف کاهش آلایندگی در اصفهان؛ تا دو سال آینده واحد‌های ریخته گری اصفهان به شهرک صنعتی منتقل می شوند

با هدف کاهش آلایندگی در اصفهان؛ تا دو سال آینده واحد‌های ریخته گری اصفهان به شهرک صنعتی منتقل می شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با تسهیل گری های انجام شده و پیگیری دستگاه های مسئول تا کمتر از دو سال آینده همه واحدهای ریخته گری به شهرک صنعتی بزرگ اصفهان منتقل می شوند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در حاشیه کارگروه استانی تدوین طرح انتقال واحد‌های آلاینده، گفت: این کارگروه به صورت اختصاصی به بررسی صنایع ریخته گری به عنوان یکی از منشأهای اصلی کارگاه های مزاحم شهر اصفهان پرداخت.
وی ادامه داد: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان برای انتقال واحد‌های ریخته گری ایجاد شده است از این رو مقرر شد این واحدهای آلاینده با زمانبندی مشخصی از شهر اصفهان خارج شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: باتوجه به زیرساختی که در شهرک صنعتی اصفهان فراهم شده است از ۲۰۰ واحد موجود ۴۴ واحد ریخته گری به این شهرک منتقل شده اند و مصمم هستیم مابقی واحدها با پیگیری مستمر به صورت ماهیانه انتقال یابند و گزارش های مرتبط به استانداری ارسال شود.
دکتر زینلیان افزود: شهرداری اصفهان برای محدوده شهری و اداره کل محیط زیست استان برای خارج از محدوده متولی این انتقال هستند که بایستی به صورت جامع نظارت و به استانداری گزارش دهند.
وی تصریح کرد: انتظار می رود با تسهیل گری های انجام شده و پیگیری دستگاه های مسئول تا کمتر از دو سال آینده همه این واحدها از شهر خارج شوند.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *