آمار کرونا اصفهان یکم خردادماه؛ بدون فوتی و ۴۲ ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان یکم خردادماه؛ بدون فوتی و ۴۲ ابتلای جدید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

دکتر عقدک سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: در خصوص وضعیت آمار بیماری کرونا در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل)، اظهار کرد: از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و ۴۶۹ و ۲۰۷ نفر موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: در این بازه زمانی کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان ۴۸۹ هزار و ۲۶۷ نفر و موارد نمونه گرفته‌شده در ۲۴ ساعت گذشته (احتمالاً بیمار) ۵۱۱ نفر و موارد مثبت ابتلای قطعی در ۲۴ ساعت گذشته را ۴۲ نفر گزارش شده است.

دکتر مهدی احمدی فر مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: تعداد ۲۰۶ هزار و ۱۶۰ نفر تعداد کل بستری‌شدگان کرونا از ابتدا تاکنون بوده و تعداد بستری‌شدگان فعلی در بیمارستان‌ها ۱۴۴ نفر بوده است.

وی تعداد بیماران بستری ۲۴ ساعت قبل در مراکز درمانی استان اصفهان به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل را ۴۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

دکتراحمدی فر اضافه کرد: ۱۱ هزار و ۶۷۵ نفر آمار کل فوت‌شدگان قطعی و شش هزار و ۷۱۹ نفر فوت‌شدگان مشکوک کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان اصفهان (به‌جز شهرستان‌های کاشان و آران‌وبیدگل) بوده است.

وی تأکید کرد: در ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان (به‌جز کاشان و آران‌وبیدگل) موردی از فوتی‌های مشکوک به کرونا گزارش نشده است.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *