اجتماعی استان تصاویر تهران چندر رسانه حوادث شمال گلستان گیلان مازندران مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

تردد سنگین خودروها در محورهای شمالی/ ۳۲ درصد جان باختگان تصادفات، سرنشینان خودرو هستند

تردد سنگین خودروها در محورهای شمالی/ ۳۲ درصد جان باختگان تصادفات، سرنشینان خودرو هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

تردد سنگین خودروها در محورهای شمالی/ ۳۲ درصد جان باختگان تصادفات، سرنشینان خودرو هستند/ ۱۶ تا ۲۰ بیشترین ساعات وقوع تصادفات
رئیس پلیس راهور فرماندهی کل انتظامی کشور گفت: تردد خودروها در تمام محورهای جنوبی، غربی و شرقی کشور به صورت عادی و روان بوده و فقط تردد خودروها در محورهای شمالی سنگین است.
سردار “سید کمال هادیان فر” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان داشت: تقریباً در هیچ محوری خیلی اعمال محدودیت نداشتیم و فقط محور چالوس به تهران بود که در چند روز اخیر مجبور شدیم یا از شمال به جنوب و یا از جنوب به شمال این محور را یک طرفه کنیم ولی ۴ محور شمالی کشور فعال است و هیچ محدودیت در آن وجود ندارد.
وی افزود: تردد خودروها در تمام محورهای جنوبی، غربی و شرقی کشور به صورت عادی و روان بوده ولی تردد در محورهای شمالی سنگین است و به رانندگان توصیه می کنم که زمان سفر خود را طوری مدیریت کنند که به ترافیک نخورند.
رئیس پلیس راهور انتظامی کشور با بیان اینکه پیش بینی ما این بود که امسال ۳۰ تا ۳۵ درصد تردد خودروها افزایش پیدا می کند اما در نوروز امسال با افزایش ۴۸ درصدی تردد خودروها مواجه شدیم و تنها در دو روز گذشته فقط تردد رفت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بوده و اگر تردد رفت و برگشت را با هم محاسبه کنیم بالای ۵ میلیون تردد ثبت شده است.
سردار هادیان فر، بیشترین تصادف در محورهای کشور را مربوط به روزهای چهارم و پنجم فروردین عنوان کرد و اظهار داشت: مسلم است که هرچه تردد بیشتر شود میزان تصادفات هم بیشتر خواهد شد و بایستی رانندگان با صبر و حوصله و دقت بیشتری رانندگی کنند.
وی عمده علل تصادفات در نیمه اول نوروز امسال را عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه عنوان کرد و گفت: این علت در محورهای شمالی که غالباً بارش داریم و سطح جاه ها لغزنده است بیشتر بود و در جاده های جنوب کشور هم به جهت طولانی بودن مسیر این اتفاق می افتاد.
سردار هادیان فر علت ۸۲ درصد از تصادفات را سرعت و سبقت، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی که جزو موضوعات جدی است عنوان کرد و گفت: تا ۵ فروردین ماه ۴۳۰ نفر جان خود را در تصادفات از دست داده و ۸ هزار و ۳۰۰ نفر نیز مجروح شدند که اگر با این روند جلو برویم ممکن است عدد جان باختگان به هزار نفر برسد که زیبنده کشور ما نیست.
رئیس پلیس راهور انتظامی کشور با بیان اینکه ۳۲ درصد از جان باختگان در تصادفات سرنشین خودرو ها و غالباً کودکان و افراد کهنسال هستند گفت: علت این است که سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده نکرده بودند که اگر از کمربند ایمنی استفاده می شد حداقل این بود که جانشان را از دست نمی دادند.
سردار هادیان فر در خصوص عمل نکردن ایربگ ها هم گفت: در تصادفات معمولاً این است که اصلاً گزارشی نداریم که ایربگ خودروها عمل کرده باشند و بنابراین نمی توان گفت که این وسیله جان پناهی برای مردم است. در این بخش اشکال وجود دارد که امیدواریم در سال جدید هم شرایط بهتری از نظر تولید خودروهای ایمن و تحویل آن به مردم پیدا کنیم و هم تصادفات ما کاهش یابد هم راننده ها ایمن تر و مسلط تر رانندگی کنند، و هم نقاط حادثه خیز ان شاءالله سریع تر برطرف شوند چرا که ۳۸ درصد تصادفات در نقاط حادثه خیز رخ می دهند.
رئیس پلیس راهور انتظامی کشور بیشترین زمان تصادفات در نیمه اول نوروز را بین ساعات ۱۶ تا ۲۰ و بعد از آن ۱۲ تا ۱۶ عصر است اعلام کرد و خاطر نشان کرد: به رانندگان توصیه می کنم که اصلاً در ساعات شب رانندگی نکنند به جهت اینکه بعضی معابر نور کافی ندارند، خط کشی ها آشکارسازی نشده و شرایط مناسبی ندارند و احتمال تصادف در ساعات شبانگاهی نیز بسیار زیاد است.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *