اجتماعی استان اقتصادی تصاویر چندر رسانه خوزستان سیاسی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

۵۰ درصد جبران خسارات خشکسالی در خوزستان پرداخت شده است

۵۰ درصد جبران خسارات خشکسالی در خوزستان پرداخت شده است

۵۰ درصد جبران خسارات خشکسالی در خوزستان پرداخت شده است

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از خشکسالی حدود هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: ۵۰ درصد این مبلغ اخیرا به صورت نقدی به حساب استانداری واریز شده است.

پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از مهر ، عبدالله ایزدپناه رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه خوزستان سال‌هاست که با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می‌کند، گفت: بدترین مشکلی که مردم طی سال‌های اخیر با آن مواجه بودند، بحران آب است، خشکسالی و کاهش بارش‌ها موجب کاهش آب کارون، کرخه و دز شده و در نتیجه تالاب هورالعظیم نیز خشک شد.

نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه مردم منطقه خوزستان از کشاورزی امرار معاش می‌کنند، گفت: بحران آب علاوه بر مشکلات زیست محیطی معیشت کشاورزان و دامداران را با مشکلات عدیده‌ای مواجه کرد.

وی تصریح کرد: مردم حق دارند که مطالبات خود را به صورت مسالمت‌آمیز و با راهکارهای قانونی پیگیری کنند اما متأسفانه آرام آرام مطالبات به حق مردم توسط عده‌ای به آشوب کشیده شد.

ایزدپناه با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران استان خوزستان اظهار داشت: در این جلسه نماینده ولی فقیه، نمایندگانی از دولت، نمایندگان مجلس و همچنین نمایندگانی از قوه قضائیه حضور یافتند و خسارت های ناشی از خشکسالی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه خسارت های ناشی از خشکسالی حدود هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است، گفت: ۵۰ درصد این مبلغ نقداً اخیرا به حساب استانداری خوزستان واریز شده است و ۵۰ درصد بعدی پس از هزینه کردن این مبلغ، واریز خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان خوزستان، افزود: درخواست مردم رسیدگی به مشکلات آنهاست. پروژه های انتقال آب به نارضایتی های مردم دامن زد.

وی با اشاره به جلسه رئیس جمهور منتخب برای بررسی وضعیت خوزستان تصریح کرد: پنج شنبه دو هفته گذشته بنده به عنوان رئیس مجمع نمایندگان خوزستان، وزیر نیرو، امام جمعه اهواز با رئیس جمهور منتخب برای بررسی مشکلات استان خوزستان جلسه ای برگزار کردیم. مقرر شد به صورت ویژه و فوری مشکلات خوزستان مورد بررسی قرار گیرد و برای حل بحران اشتغال، مشکلات زیرساختی استان اقدامات فوری انجام شود.

وی تأکید کرد: مردم خوزستان صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و متوجه شدند آنان به دنبال سوءاستفاده و ماهی گرفتن از آب گل آلود هستند.

انتهای پیام /*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *