اشرف غنی در دیدار با روحانی: خواستار نقش پر رنگ ایران در مذاکرات صلح افغانستان هستیم

اشرف غنی در دیدار با روحانی:

روسای جمهور افغانستان و ایران در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

خواستار نقش پر رنگ ایران در مذاکرات صلح افغانستان هستیمبه گزارش پایگاه خبری احوال نیوز اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان و حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر جمعه در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

حسن روحانی در این دیدار گفت: امیدوارم کمیسیون مشترک اقتصادی هرچه زودتر تشکیل جلسه دهد و اعضا راه های توسعه و تعمیق بیش از پیش همکاری های دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی را تسهیل کنند.

رئیس جمهور ایران اضافه کرد: آمریکایی ها متاسفانه نشان داده اند تمامی تعهداتشان را زیر پا می گذارند و لذا برای تقویت ثبات و امنیت و توسعه منطقه، بهتر است منطقه را ترک کنند.

روحانی مواد مخدر را معضل بزرگی برای منطقه برشمرد و افزود: متاسفانه کشت خشخاش در افغانستان افزایش یافته است و باید با جدیت دولت افغانستان و کمک سازمان های بین المللی برای مبارزه با آن چاره جویی شود.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت جایگاه و نقش ایران در منطقه گفت: افغانستان خواهان توسعه همکاری ها با تهران در همه زمینه ها می باشد.

وی تصریح کرد: ما خواهان نقش پر رنگ ایران در مذاکرات صلح افغانستان هستیم و موضوع مواد مخدر نیز از جمله موضوعاتی است که باید در چارچوب مذاکرات دو‌جانبه و بین المللی پیگیری شود.

رئیس جمهور افغانستان اظهار داشت: تهران و کابل باید با مشارکت یکدیگر علیه قاچاق مواد مخدر، افراط گرایی و تروریسم مبارزه کنند.

اشرف غنی تاکید کرد: هرگز اجازه نخواهیم داد از خاک افغانستان علیه ایران استفاده شود.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *