سفیر آمریکا در روسیه خطاب با لاوروف: ایالات متحده تسلیم باج‌گیری هسته‌ای نمی‌شود

سفیر آمریکا در روسیه خطاب با لاوروف: ایالات متحده تسلیم باج‌گیری هسته‌ای نمی‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

علی سلیمی ، نظریه پرداز علم انفجار بمب اتم :

سفیر آمریکا در روسیه خطاب با لاوروف: ایالات متحده تسلیم باج‌گیری هسته‌ای نمی‌شود.

معنی جمله بالا چیست؟

ایا غیر از این است که امریکا تا به حال به روسیه باج می داده است تا یک موضوع بین خودشان بماند. ایا معنایی دارد که امریکا فاتح جنگ جهانی دوم و کشوری که خود را ابرقدرت بلامنازع اتمی جهان می داند و کشوری که مدعیست حدود ۷۰۰۰ پایگاه نظامی در سرتا سر جهان دارد به روسیه باج بدهد.

قضیه فقط این است:

روسیه به امریکا می گوید که اگر قرار باشد که در جنگ اوکراین بازنده باشند امریکا را هم با خودشان به درون گرداب می کشند و نابودش می کنند.

نقطه ضعفی که روسیه از امریکا دارد و با ان از امریکا باجگیری می کند ، دروغ بودن سلاح هسته ایست.

اما امریکا دیگر از باج دادن خسته شده و برای همین است که ترامپ اعلام کرد پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد. و برای همین ترامپ از برجام خارج شد.
ترامپ در اینده نزدیک بعد از اماده کردن افکار عمومی امریکاییان ، به دروغ بودن سلاح هسته ای اعتراف خواهد کرد.

ساخت دیوار عظیم مکزیک توسط ترامپ با این موضوع در ارتباط می باشد.

تقریبا” تمامی ارتشهای دنیا مستقیما از پنتاگون دستور می گیرند حتی ارتشهای روسیه و چین ، و در واقع چیزی که به عنوان ۷۰۰۰ پایگاه نظامی امریکا در کل دنیا عنوان می شود همین ارتشها و مکانهای نظامیست که در حدود ۲۰۰ کشور چهان پراکنده اند و اسلحه و سیستمهای مخابراتی و سایر امکانات را در اختیارشان قرار می دهد.و درجه اهمیتشان برحسب موقعیت جغرافیایی فرق می کند و با کمک همین ارتشها امریکا قادر است در هر منطقه ای که اراده کند جنگ و درگیری ایجاد نماید.

یکی از مهمترین ارتشهایی که امریکا بوجود اورد ارتش شوروی بود که در ظاهر نقش رقیب اتمی امریکا را بازی می کرد اما عملا” یک ببر کاغذی بود که امریکا برای پیشبرد نقشه ها و سیاستهایش ان را به کار می گرفت. به عنوان مثال امریکا در سال ۱۹۴۹ با انجام یک ازمایش ظاهرا” اتمی شوروی را به عنوان یک ابرقدرت قلمداد کرد و در طی جنگهای کره (۱۹۴۹-۱۹۵۳) و
ویتنام (۱۹۵۵-۱۹۷۵) وقتی با اعتراض مردم امریکا روبرو شد که چرا باید سربازان امریکا در کره ویتنام کشته شوند و چرا امریکا علیه این دو کشور از سلاحهای اتمی استفاده نمی کند توجیه دولت امریکا برای مردمش این بود که کشورهای کره و ویتنام تحت حمایت شوروی و چین هستند و اگر امریکا از سلاح اتمی استفاده نماید شوروی و چین نیز از سلاح اتمی استفاده خواهد کرد و چاره ای جز استفاده از سربازان امریکایی و سلاحهای متعارف ندارند. بعد ها افرادی در امریکا با روشهای مختلف فاش نمودند که امریکا در ویتنام و کره و جاهای دیگر افراد خودش را از بین می برد که نمونه اش ساخت فیلمهایی همچون رامبو در ویتنام و رامبو در افغانستان و همینطور فیلم عملیات مرداب می باشد.

حتی سیاستمدارانی نیز بودند که تصورشان این بود شوروی واقعا” ابرقدرت و رقیب امریکاست و سعی نمودند با کمک شوروی در کشورشان تغییراتی بوجود اورند.
به عنوان مثال در ایران در سال ۱۹۵۳ میلادی مصدق سعی کرد با شوروی پیمان نظامی ببندد و حتی بتواند زمینه دسترسی شوروی به اقیانوس هند را که خواسته تاریخی این کشور از زمان پطر کبیر بود فراهم کند ،اما مصدق غافل از همه جا با کودتای نظامی زاهدی که ارتش را کنترل می کرد روبرو شد و دولت مصدق برکنار و خود مصدق هم دستگیر و زندانی گردید.و در شوروی نیز استالین درگذشت و نیکیتا خروشچف به قدرت رسید و از زمان خروشچف سیاستهای استالین به باد انتقاد گرفته شد.
( یکبار ایت الله خامنه ای نیز در نشستی با افراد به موضوع فریب خوردن و در دام امریکاییها افتادن مصدق تلویحا” اشاره کردند).

علی سلیمی

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *