پدافند هوایی ارتش با هر شیطنتی قاطع مقابله می‌کند

پدافند هوایی ارتش با هر شیطنتی قاطع مقابله می‌کند

پدافند هوایی ارتش با هر شیطنتی قاطع مقابله می‌کند

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: این نیرو، توانمندی دارد که با هر شیطنتی که حاکی از برهم زدن امنیت باشد، به صورت قاطع و محکم مقابله و برخورد نماید.

پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید و ارزیابی از سامانه‌های راداری و موشکی مستقر در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق کشور، با بیان اینکه امروز پدافند هوایی در تمامی مناطق و گروه‌های پدافندی کشور عزیزمان از صیانت هوایی به سیادت هوایی در منطقه رسیده است، گفت: با وجود اِعمال انواع تحریم‌ها و محدودیت‌ها، پیشرفت نیروی پدافند در حوزه طراحی و ساخت انواع سامانه‌های راداری و موشکی به روز بیش از پیش تقویت خواهد شد و قطعاً این صلابت و اقتدار پایانی نخواهد داشت.

وی همچنین در بازدید از مرکز عملیات منطقه‌ای خلیج فارس(SOC) (که مسؤلیت شناسایی و هدایت پروازهای منطقه، رهگیری اهداف و تصمیم‌گیری در رابطه با آنها را بر عهده دارد)، افزود: امنیت خلیج همیشه فارس و دریای عمان توسط ایران و کشورهای همسایه تأمین می‌شود و پدافند هوایی ارتش امروز این توانمندی را دارد که با هر شیطنتی که حاکی از برهم زدن این امنیت باشد، به صورت قاطع و محکم مقابله و برخورد نماید.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش اضافه کرد: آماده به کار بودن سامانه‌های راداری و موشکی پدافند هوایی در خلیج فارس و دریای عمان کاملاً ملموس است.

بنابراین گزارش، امیر سرتیپ صباحی‌فرد در این بازدید با تأکید بر آماده به کار بودن سامانه سلاح‌های موشکی و چشمان بینای پدافند در دهانه خلیج فارس بخشی از سامانه‌های راداری و موشکی به‌ویژه سایت رادار فتح ۱۴ را مورد ارزیابی فنی و عملیاتی قرار داد.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید