اجتماعی استان اصفهان اقتصادی بهداشت بین الملل تصاویر چندر رسانه حقوق بشر دسته‌بندی نشده دین و اندیشه فرهنگ و هنر مرکزی

نوروزی شهردار اصفهان: ایجاد ۴۰۰ هکتار فضای سبز حدفاصل سه راه فرودگاه تا سگزی

نوروزی شهردار اصفهان: ایجاد ۴۰۰ هکتار فضای سبز حدفاصل سه راه فرودگاه تا سگزی

شهردار اصفهان: ایجاد مجتمع های صنفی در راستای ساماندهی و نظم بخشی به شهر

مشکلات حقوقی ارگ جهان نما در حال حل شدن است

پایگاه خبری احوال نیوز ، شهردار اصفهان گفت: این هفته در هشتاد و یکمین برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» در راستای هدف ساماندهی مشاغل شهری، فاز نخست مجتمع صنفی عمده فروشان خواروبار با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان در میدان مرکزی میوه و تره بار افتتاح می‌شود.

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» اظهار داشت: این هفته فاز دوم مجتمع صنفی عمده فروشان خواروبار نیز کلنگ زنی خواهد شد و این اقدامات نظم و ساماندهی بهتر شهر و مشاغل شهری را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: هفته گذشته هم پروژه های سازمان پسماند در راستای اهداف برنامه راهبردی ” اصفهان ۱۴۰۵” و برای رعایت حقوق شهروندان و افزایش سلامت آنان بهره برداری شد که اثرات زیست محیطی زیادی دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود و مدیران شهری اصفهان به استان سیستان و بلوچستان گفت: این سفر به منظور همفکری با مسئولان و مدیران زاهدان انجام شد. در جریان سیلی که در این استان در سال ۹۸ اتفاق افتاد مدیریت شهری اصفهان به کمک مردم این استان شتافت و پس از آن با مطرح کردن طرح ” هم پیوندی” در مجمع کلانشهرها، دیگر شهرها را نیز به یاری این استان دعوت کرد.

وی با گرامیداشت سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر ادامه داد: اولین رزمندگان دلیری که به خرمشهر رفته و برای آزادسازی این شهر جان بر کف نهادند، بچه‌های اصفهان از تیپ امام حسین (ع) به فرماندهی شهید حاج حسین خرازی و تیپ نجف اشرف به فرماندهی شهید حاج احمد کاظمی بودند. در حوادث سیل و بحران های طبیعی هم اصفهانی ها اولین استانی بودند که به یاری هموطنان خود شتافتند. مدیریت شهری اصفهان در سیل اهواز، سیستان و بلوچستان، خرم آباد، زلزله کرمانشاه و … به یاری این استان ها رفت.

وی با بیان اینکه طرح هم‌پیوندی به معنای هم‌پیوندی یک شهر با شهری دیگر در کشور است تا شهری که دارای امکانات و ظرفیت‌های بیشتر و مساعدتر به کمک شهری که در شرایط نامناسبی قرار دارد، رفته و اقدامات لازم را انجام دهد، تصریح کرد: هم پیوندی بدان معنا است که از نظر انتقال تجربیات و بسیج امکانات مردمی برای شهرهایی که در شرایط خوبی نیستند، اقدامات خوبی انجام شود.

وی اظهار داشت: در شهر بنت، شهر هم پیوند اصفهان نیز خیریه «پیوند سبا» با مسئولیت «سردار باطنی» بین خیّران اصفهان و سیستان بلوچستان شکل گرفته و تاکنون گام‌های بزرگی برداشته است. زمین مورد نظر برای ساخت بیمارستان در این استان خریداری، طراحی پروژه انجام و منابع مالی مورد نیاز با کمک خیران جمع آوری شده تا در این شهر که سالانه تعداد زیادی از مردم آن به دلیل عقرب گزیدگی و… با توجه به عدم دسترسی مناسب به بیمارستان جان خود را از دست می‌دهند، بیمارستان احداث شود.

*دغدغه ارگ جهان نما

وی در پاسخ به سوال شهروندی در خصوص ساختمان ارگ جهان نما گفت: در صدد صدور پایان کار و سند شش دانگ برای ساختمان ارگ جهان نما هستیم تا نسبت به تعیین تکلیف و صدور سند برای واحدهای تجاری آن اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به تعیین تکلیف اسناد ملکی واحدهای ساختمان ارگ جهان نما، اظهار کرد: در شش هزار متر مربع از جهان نما باید هتل احداث شود که در این ارتباط مذاکراتی انجام شده و امیدواریم در آینده عملیاتی شود. مشکلات حقوقی پیچیده ارگ جهان نما در حال حل شدن است البته مالکان باید در این راستا همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به دخیل بودن دستگاه‌های متعدد برای رفع مشکلات جهان‌نما، نمی‌توان زمان مشخصی را برای تعیین تکلیف نهایی مسائل این ساختمان اعلام کرد.

*ایجاد ۴۰۰ هکتار فضای سبز حدفاصل سه راه فرودگاه تا سگزی

وی در خصوص درخواست شهروندی مبنی بر ایجاد فضای سبز در مسیر حدفاصل سه راه فرودگاه تا سگزی و آبیاری آن با استفاده از پساب، گفت: این نقطه از شهر خارج از محدوده شهری قرار دارد و پساب‌های آن بخش نیز مالک دارد که متولی آن سازمان آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب شهری است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در محدوده سگزی بخشی از زباله‌های غیر قابل بازیافت شهر دفن می‌شود، ادامه داد: حدفاصل سه راه فرودگاه تا سگزی ۱۶۰۰ هکتار زمین منابع طبیعی در اختیار شهرداری است، ۴۰۰ هکتار از این اراضی را فضای سبز با درختان متناسب با شرایط کم‌آبی ایجاد کرده و با خرید ۲۰ لیتر بر ثانیه پساب آبیاری آن را انجام می‌دهد تا جلوی گرد و غبار را گرفته و از ورود ریزگردها و ذرات معلق جلوگیری کند.

نوروزی با تاکید بر اینکه در این محدوده (سایت سگزی) ۱۱ کیلومتر تأسیسات، برق و لاگون برای دفن پسماندهای شهری که امکان تجزیه آنها وجود ندارد، ایجاد شده تا محیط زیست شهر سالم‌تر باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۵ درصد فضای سبز چهار هزار هکتاری شهر اصفهان به منظور کاهش استفاده از منابع آب‌های زیرزمینی با استفاده از پساب آبیاری می‌شود که با بهره برداری از تصفیه خانه‌های جدید این میزان به ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: علیرغم شرایط آبی، فضای سبز شهر رو به گسترش است، زیرا در نوع آبیاری با استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و استفاده از گونه‌های کم نیاز آبی گام‌های ارزشمندی برداشته شده است، در عین حال درختان کهنسال شهر را به عنوان بخشی از هویت و تاریخ شهر حفظ می‌کنیم.

*بررسی ویژه مدیر منطقه ۱۵ برای تعیین تکلیف زمین حمام قدیمی هیستان

شهردار اصفهان در خصوص حمام قدیمی هیستان که به گفته یکی از شهروندان تخریب و زمین بایر آن به محل انباشت زباله تبدیل شده است، مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان را موظف به بررسی موضوع، بازدید از محل و تعیین تکلیف زمین بایر رها شده کرد و گفت: باید در صورت لزوم نسبت به دیوارکشی محل اقدام و از تبدیل آن به زباله دانی و ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کرد.

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *