عاشورا زنده است.شهادت سیدالشهدا در قلب های مؤمن آتشی زده است که سرد نخواهد شد

پایگاه خبری احوال نیوز،زمان می گذرد؛ روزها از پی روزها و سال ها از پی سال ها. اما حادثه کربلا همواره جلوه ای روشن تر و طراوتی روح بخش تر می یابد. هرچه زمین و زمان کهنه تر می شود، حماسه کربلا نوتر می گردد. چگونه شد که لاله های بوستان رسالت پرپر شدند؟ …

کربلاماندگار است چون «حقّ» پایدار است محرم و عاشورا همیشه زنده است چون خون و حماسه در رگ های غیرتمندان الهی همواره جوشان است… در دیدگاه حسین علیه السلام شهادت جلوه ای از حیات جاوید است. هرچند حیات شهید به ظاهر قطع می شود، لیکن زندگانی و جاودانگی اش در طول زمان در سایه مرگِ خون رنگش تضمین شده است.

این است رمز وراز جاودانگی حسین علیه السلام و این است ریشه ماندگاری عاشورا.
عاشورا، پیمانی است که با قلب های سلیم بسته شده است و داستانی است که در عصر فطرت های دگرگون شده، در جریان است. زمان تا زمان است، از عاشورا خالی نخواهد شد و زمین تا زمین است، از کربلا تهی نخواهد گشت.

عاشورا، در سیاه روزهای قاجار، زیر شلاق ها و شکنجه های پهلوی جان گرفته، در روزهای انقلاب نام و نشان گرفته و در خاطرات جنگ، بوی شهیدان گرفته است.
عاشورا زنده است و زنده خواهد ماند. «شهادت سیدالشهدا در قلب های مؤمن آتشی زده است که سرد نخواهد شد.

گلستان شهدا مطلع خورشید غیرت و مردانگى و فلق عشق و معلمان جاوید دانشگاه ایثار و فداکارى است.

گلزار شهدا میعادگاهی است که هموطنان قدرشناس باور دارند که مزار هر شهید چراغ راهی است تا راه از چاه شناخته شده و رسم جوانمردی وفتوت باقی بماند.

امسال نیز همچون سال‌های قبل در گلزار شهدا پذیرای زائرانی بودن که در طلب معرفت و معنویت به سوی بوستان‌های شهید روی آوردندکه درظهر عاشورا در گلستان شهدا باشند درست همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود.

عکاس:فهیمه کریمی

فهیمه کریمی

انتهای پیام/*


4 دیدگاه برای “عاشورا زنده است.شهادت سیدالشهدا در قلب های مؤمن آتشی زده است که سرد نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید