یک مقام سازمان ملل: خطر وقوع جنگ هسته‌ای در جهان در بالاترین سطح قرار دارد

مدیر یک نهاد در سازمان ملل متحد برای پژوهش خلع سلاح هشدار داد احتمال وقوع جنگ هسته‌ای در حال حاضر در بالاترین سطح از زمان جنگ جهانی دوم قرار دارد.

خطر وقوع جنگ هسته‌ای در جهان در بالاترین سطح قرار دارد!به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز  به نقل از نشریه هیل، «رناتا دوآن» مدیر یک نهاد در سازمان ملل متحد برای پژوهش خلع سلاح اعلام کرد خطر وقوع جنگ هسته‌ای در جهان در حال حاضر در بالاترین سطح از زمان جنگ جهانی دوم قرار دارد.

وی در مصاحبه با یک پایگاه خبری اعلام کرد: همه کشور‌هایی که سلاح‌های هسته‌ای دارند، برنامه‌های مدرن‌سازی هسته‌ای را هم به کار می‌گیرند و در کل چشم‌انداز کنترل سلاح‌ها –به خصوص به دلیل وقوع رقابت استراتژیک میان چین و آمریکا—در حال تغییر است.

وی در ادامه افزود: از زمان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی در ژاپن در سال ۱۹۴۵ از سوی آمریکا، میزان استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در دنیای امروز از هر زمان دیگری بیشتر شده است. من فکر می‌کنم باید این مسئله را پذیرفت که خطر وقوع جنگ هسته‌ای در حال حاضر در بالاترین سطح قرار دارد و همچنین خطرات استفاده از سلاح‌های هسته‌ای امروزه به دلایلی که به آن‌ها اشاره کردم، بیشتر از هر زمان دیگری از جنگ جهانی دوم قرار دارد. اما این مسئله هم اکنون در رسانه‌های خبری پوشش داده نمی‌شود.

دوآن ضمن درخواست از کشور‌های جهان برای ممنوع کردن استفاده از این سلاح‌ها به طور کامل، افزود: شورای امنیت سازمان ملل هم اقدامات کافی را برای کاهش احتمال وقوع جنگ هسته‌ای در جهان انجام نمی‌دهد.

لازم به ذکر است پیمان منع جنگ افزار‌های هسته‌ای در ژوئیه ۲۰۱۷ بوسیله ۱۲۲ کشور جهان در سازمان ملل متحد تصویب شد. این یک توافق الزام‌آور بین‌المللی است تا از استفاده از جنگ افزار‌های هسته‌ای جلوگیری کند. این درحالی است که این توافق بوسیله همه کشور‌های دارنده جنگ افزار هسته‌ای و اعضای ناتو –از جمله آمریکا، فرانسه و انگلیس– تحریم شد.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *