انتقاد شدید ترامپ از عربستان سعودی

 پایگاه خبری احوال نیوز ، رئیس جمهور آمریکا، ریاض را متهم به استفاده از سلاح های آمریکایی در جنگ با یمن کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، عربستان سعودی را متهم به استفاده از سلاح های آمریکایی در جنگ با یمن کرد.
رئیس جمهور آمریکا حمله موشکی ماه آگوست ائتلاف عربی به یکدستگاه اتوبوس حامل کودکان در یمن را وحشتناک توصیف کرد.
ترامپ گفت: آنچه که با اتوبوس حامل کودکان در یمن رخ داد، وحشتناک بود آیا این موضوع مرا آزار می دهد؟ آزار کلمه ای نیست که احساس مرا در اینباره نشان دهد. آنها افرادی هستند که نمی دانند چگونه از سلاح ها استفاده کنند.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به این سوال که امکان توقف فروش سلاح به عربستان سعودی وجود دارد یا خیر، گفت: ما به دقت اوضاع یمن را زیر نظر داریم. یمن در حال حاضر جنجالی ترین مکان بر روی کره زمین است. من با مقامات عربستان سعودی گفتگو خواهم کرد. من نمی خواهم افرادی که طریقه استفاده از سلاح ها را نمی دانند، آنها را مورد استفاده قرار دهند.
ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تاریخ ۹ آگوست به اتوبوس حامل کودکان در شمال یمن حمله موشکی صورت داد که منجر به کشته شدن ده ها غیر نظامی شد. در پی این حمله موشکی ۵۰ تن کته ه بیشتر آنها را کودکان را تشکیل می دادند.
در یمن از سال ۲۰۱۴ درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این نزاع جنبش شیعه انصارالله(حوثی) و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مورد قبول جامعه بین المللی قرار دارند. از سال ۲۰۱۵ ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. ظاهراً ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند به طور غیر رسمی حمایت می کند.

انتهای پیام/*


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *