بین الملل دین و اندیشه سیاسی

نتایج بازشماری آراء انتخابات عراق امروز اعلام می‌شود

نتایج بازشماری آراء انتخابات عراق احتمالا امروز اعلام می‌شود

گزارش های رسانه ای حاکی است که نتایج نهایی بازشماری آراء انتخابات پارلمانی عراق امروز اعلام خواهد شد و به گفته منابع آگاه در ترتیب ائتلاف های پیروز تغییری صورت نخواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز، به نقل از العرب، بعد از پایان بازشماری دستی آراء انتخابات پارلمانی عراق، پیش بینی می شود نتایج انتخابات امروز اعلام شود.

در همین راستا «العربی الجدید» به نقل از منابع آگاه در کمیساریای عالی انتخابات عراق گزارش داده است که نتایج انتخابات و ترتیب ائتلاف ها تغییر نکرده است و منابع سیاسی از عراق تأکید کرده اند که حجم ائتلاف ها و تعداد کرسی هایی که در پارلمان به دست آورده بودند تغییر نکرده است.

بر اساس این خبر ترتیب ائتلاف هایی که جایگاه اول تا ششم را به دست آورده بودند به همان صورت باقی خواهد ماند. یکی از رهبران ائتلاف «فتح» از شهر نجف اعلام کرده است که تغییر در نتایج انتخابات فقط به این صورت خواهد بود که برخی افراد که پیش از این به عنوان پیروز انتخابات معرفی شده بودند شکست خورده اند و برخی دیگر که اعلام شده بود شکست خورده اند پیروزی شان اعلام خواهد شد.

این عضو ائتلاف فتح گفته که فتح یا دیگر ائتلاف ها نخواهند پذیرفت که تعداد کرسی هایشان در پارلمان کم شود و افزود که به نظر می رسد نتایج بازشماری آراء برای همه راضی کننده باشد و این مسأله بحران تازه ای ایجاد نخواهد کرد.

در پی اعلام نتایج انتخابات عراق ائتلاف به ترتیب ائتلاف سائرون، فتح، نصر، الوطنیه، دولت قانون و حکمت جایگاه های اول تا ششم را به دست آورده بودند.

مهر

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x