تمامی شرایط شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا و افزایش ۴۰ درصدی حوزه های کنکور‌های ۹۹ اعلام شد

شرایط شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور‌های ۹۹ اعلام شد

سخنگوی سازمان سنجش درباره شرایط شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور سراسری، ارشد و دکتری توضیحاتی داد.

شرایط شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور‌های ۹۹ اعلام شد

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز ، ، فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط شرکت داوطلبان مبتلا به کرونا در کنکور سراسری، ارشد و دکتری گفت: با هماهنگی که با وزارت بهداشت انجام شده است، اسامی داوطلبانی که مبتلای قطعی به کرونا بوده و در بیمارستان بستری هستند در اختیار سازمان سنجش قرار داده می‌شود. براین اساس این داوطلبان می‌توانند در بیمارستان آزمون بدهند.

اخبار اجتماعی زرین آمیزی ادامه داد: بیمارانی که در قرنطینه خانگی هستند باید به سازمان سنجش شرح حال خود را اعلام کنند. این دسته از داوطلبان روزی که کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد، باید به باجه رفع نقص مراجعه کنند و گواهی مورد تائید ستاد کرونا و کارت ورود به جلسه را به باجه تحویل بدهند.

او افزود: مکان‌های امن و مجزا با هماهنگی وزارت بهداشت برای این داوطلبان در نظر می‌گیریم. باقی داوطلبان هم با همراه داشتن ماسک و رعایت بهداشت فردی سر جلسه امتحان حاضر خواهند شد.

افزایش ۴۰ درصدی حوزه های امتحانی کنکور دکتری

او در ادامه درباره حوزه‌های امتحانی جلسه دکتری گفت: با توجه به اقدامات و پروتکل‌های بهداشتی، تعداد حوزه‌های امتحانی آزمون دکتری تخصصی (نیمه متمرکز) سال ۹۹ نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

زرین آمیزی با بیان اینکه عوامل اجرایی قبل از آزمون تمام پروتکل‌های بهداشتی را انجام می دهند، گفت: فاصله بین صندلی‌های آزمون هم به ۱.۶ متر بین هر داوطلب افزایش پیدا کرده است.

او تاکید کرد: تمامی عوامل اجرایی که مسئول بازرسی بدنی و کنترل هویت داوطلب هستند، گان، دستکش و ماسک خواهند داشت. در هر بازرسی بدنی از داوطلب، عوامل اجرایی دوباره خودشان را ضد عفونی کرده و سپس داوطلب بعدی را بازرسی می‌کنند.

سخنگوی سازمان سنجش با شاره به اینکه با رعایت و همکاری داوطلبان، کنکور‌های سراسری برگزار خواهد شد، یادآوری کرد: تا خود داوطلبان مسائل بهداشتی را رعایت نکنند؛ هیچ ارگانی نمی‌تواند این آزمون را با رعایت مسائل بهداشتی برگزار کند.

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *