به گزارش گروه خبر پایگاه خبری احوال نیوز ، «فیصل مقداد»، قائم مقام وزیر خارجه سوریه، امروز با «علی اکبر ولایتی»، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دیدار و گفتگو کرد.

ولایتی در ابتدای این دیدار با خوشامدگویی به فیصل مقداد و هیأت همراه گفت: هر زمان با شما دوستان دیدار داریم، در حقیقت با برادران خود دیدار داریم.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه هم در این دیدار گفت: خوشبختم که به آقای ولایتی سلام و درود رهبران کشورم و در رأس آنها بشار اسد را منتقل کنم؛ آقای بشار اسد، رئیس جمهور؛ خیلی مایل بودند که این دیدار میان ما انجام شود تا شرح مفصلی از آنچه در سوریه در جریان است را خدمت دوستان ایرانی منتقل کنیم.

وی ادامه داد: آقای بشار اسد، بنده را مأمور کردند که گرم ترین سلام ها را خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهور ایران برسانم.

فیصل مقداد گفت: شکی نیست که دست‌آوردهای اخیر، بسیار برجسته بود؛ برای بدست آوردن کنترل کشور و بخش های از دست رفته سوریه. دشمنان ما تصور می‌کردند؛ می توانند همچنان در خاک ما باقی بمانند. اکنون می بینید که دولت سوریه توانسته است بسیاری از بخش های سرزمین خود را آزاد کند و دشمنان، سیطره خود را از دست داده‌اند.

وی نبرد اخیر را در ریف دمشق، بسیار سرنوشت ساز دانست و‌گفت: آزاد سازی اطراف حما و دمشق نیز بسیار مهم بود که در نتیجه آن، گروه های تروریستی، فروپاشی‌شان آغاز شد و دولت توانست آن مناطق را آزاد کند.

قائم مقام وزیر خارجه سوریه تأکید کرد: ما همچنان در تلاش برای آزاد سازی دیگر‌ مناطق اشغال شده هستیم و امیدواریم طی هفته های آینده خبرهای خوشحال کننده‌ای بشنوید.

وی افزود: اگر حمایت های جمهوری اسلامی ایران نبود، هرگز این دست‌آورد ها تحقق نمی یافت و نمی توانستیم این پیروزی‌ها را محقق کنیم، اگر خون های پاک برادران ایرانی نبود.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه خاطر نشان کرد: اکنون اینجا هستیم تا بار دیگر، مراتب تشکر و امتنان دولت و ملت سوریه را تقدیم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران کنیم.

وی تبلیغات علیه هم پیمانی ایران و سوریه را اقدامی برای جلوگیری از تکرار پیروزی های این دو کشور دانست و گفت: درکنار حمایت ایران؛ شکی نیست که یکی حمایت برادران حزب الله بود و دیگر حمایت دوستان روسی.

فیصل مقداد تصریح کرد: دشمنان ما یک راه برای پیروزی دارند و آن این است که اجازه ندهند برادران ما از سوریه حمایت کنند.

وی با اشاره به حمایت برخی کشور های منطقه مانند عربستان از تروریست ها و دشمنان ملت سوریه و حضور و اقدامات آمریکا در این جهت گفت: همه می دانند که برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس به تروریست‌ها وگروه های مسلح علیه مردم سوریه، چه کمک های مالی زیادی کرده اند و‌ همین دولت‌ها هستند که تلاش می‌کنند؛ دست ما را از دوستانی چون ایران جدا کنند ولی سوریه کشوری است که ثابت کرده است هیچگاه از یاران و متحدان خودش در شرایط سخت جدا نمی شود.

وی ادامه داد: آنها چگونه به خودشان اجازه می دهند که گروهای تروریستی را مسلح کنند ولی ما را از یاری دوستان خود بازدارند؛ هم‌پیمانان سعودی‌ها و برخی کشورهای خلیج فارس بودند که آدم کش هایی را مسلح و روانه سوریه کردند اما هم‌پیمانان ما شامل ایران روسیه و حزب الله؛ کسانی هستند که از تمامیت ارضی ما دفاع کردند.

قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه در پایان بیان کرد: متحدان ما بودند که با تروریست ها جنگیدند و اگر نبود مبارزه آنها تروریست ها در همه جای جهان گسترده شده بودند و جا دارد بار دیگر از تلاش های ایران در مبارزه با تروریست ها تشکر کنیم. روشن است که نبرد ما با تروریست ها پایان نمی‌یابد و باید همواره آماده مبارزه با آنها باشیم.

برنا

انتهای پیام/*