ماجد بن عبدالله القصبین بدون توجه به کشتار مردم یمن بیانیه دولت سعودی درباره برنامه هسته‌ای ایران

ماجد بن عبدالله القصبین بدون توجه به کشتار مردم یمن بیانیه دولت سعودی درباره برنامه هسته‌ای ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، از تنسیم هیئت دولت سعودی در نشست هفتگی سه‌شنبه شب خود به ریاست ملک سلمان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که در صورت توافق جامعه بین‌الملل بر سر برنامه‌ هسته‌ای ایران، باید عوامل بازدارنده قوی‌تر و پایدارتری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، در توافقنامه گنجانده شود.

هیئت دولت سعودی در بیانیه خود از تهران خواست تا در مذاکرات جاری مربوط به برجام ورود و از افزایش تنش‌ها اجتناب کند و ثبات و امنیت منطقه را با تنش بیشتر مواجه نکند.

«ماجد بن عبدالله القصبین» وزیر اطلاع رسانی عربستان ضمن شرکت در این نشست گفت که هیئت دولت سعودی در بیانیه خود مجددا ایران را به شرکت در مذاکرات جاری دعوت کرده و خواستار اجتناب این کشور از ایجاد ناامنی و تنش‌های بیشتر در منطقه شده است.

وزیر اطلاع رسانی عربستان افزود: در این بیانیه همچنین بر ضرورت دستیابی جامعه جهانی به توافقی تأکید شده که در آن عوامل بازدارنده قوی‌تر و طولانی‌تری برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای گنجانده شود و تاسیسات هسته‌ای ایران نیز تحت نظارت و بازرسی قرار بگیرد.

هیئت دولت سعودی همچنین بدون هیچ گونه اشاره‌ای به تجاوزات و کشتار یمنی‌ها طی هفت سال اخیر جنگ یمن، حملات پهپادی و موشکی ارتش یمن و کمیته‌های مردمی به خاک عربستان را محکوم کرد.

کد خبر۶۰۸۰۷۴۸۰

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *