جایزه ویژه زبان فارسی به جشنواره فیلم فجر ٩٨ اضافه شد

جایزه ویژه زبان فارسی به جشنواره فیلم فجر ٩٨ اضافه شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ، به پیشنهاد کافه هنر رادیو ایران : جایزه ویژه زبان فارسی به جشنواره فیلم فجر ٩٨ اضافه شد.
در برنامه ی «کافه هنر » در ارتباط با مسعود نجفی،مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر از این پیشنهاد استقبال شد و بنا شد تیمی از فرهنگستان زبان و ادب فارسی،داوری این قسمت را عهده دار شوند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران ، یدالله گودرزی، مدیر فرهنگ و ادب رادیوایران گفت :خانم نسرین پرویزی ،معاون گروه واژه گزینی و فرهنگ نویسی فرهنگستان زبان و ادب فارسی با استقبال از این پیشنهاد،قول همکاری و اعزام تیم داوری را به روابط عمومی جشنواره فیلم فجر دادند و این تعامل دو سویه از طریق برنامه ی کافه هنر رادیو ایران صورت پذیرفت.
مدیر فرهنگ و ادب رادیوایران افزود : رادیو ایران، نگهبانی از زبان فارسی را وظیفه پیوسته ی خود می داند و از هر کوششی در این راه ، فروگذار نخواهد کرد.
وی اضافه کرد: سال گذشته نیز پیشنهاد کردیم بخش ویژه زبان فارسی هم به جشنواره رادیو اضافه شود که خوشبختانه امسال این اتفاق افتاده است و این جایزه در جشنواره رادیو گنجانده شده است.
یدالله گودرزی اضافه کرد: اگر هر یک از اهالی فرهنگ به مسئولیتشان در قبال زبان فارسی عمل کنند ، آسیبها به سرعت کاسته خواهند شد و از تخریب زبان فارسی جلوگیری می شود.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید