اقتصادی تهران دسته‌بندی نشده

بخشنامه جدید دیوان محاسبات درباره سود حساب‌‌های بانکی دولت

بخشنامه جدید دیوان محاسبات درباره سود حساب‌‌های بانکی دولت

دیوان محاسبات کشور اعلام کرد، دریافت سود از حساب‌های بانکی دستگاه‌های اجرایی کشوری، درآمد اختصاصی محسوب و به حساب خزانه واریز می شود

بخشنامه جدید دیوان محاسبات درباره سود حساب‌‌های بانکی دولت

به گزارش گروه مجلس پایگاه خبری احوال نیوز ، کیومرث داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور طی نامه ای به دستگاه های اجرایی تحت حسابرسی این معاونت، دریافت سود از حساب‌های بانکی دستگاه های اجرایی کشوری را درآمد اختصاصی که به حساب خزانه واریز می‌شود، اعلام کرد.

 

در این بخشنامه به دستگاه های اجرایی تحت حسابرسی معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی آمده است:

«همانطوری که مستحضرید به موجب مفاد اجزای(1) و (2) بند«ح» تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور:

– دستگاه های مشمول ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی ( حساب جاری، پشتیبان، سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت) مفتوح در بانک های دولتی و غیر دولتی نیستند.

– از ابتدای سال 1397، سود دریافتی ناشی از سپرده های دارای مجوز دستگاه های مشمول، با استثنای بانک ها، بیمه ها، سازمان بورس و اوراق بهادار و صندوق ها و دستگاههای مأذون از مقام معظم رهبری، به عنوان درآمد اختصاصی آن دستگاه محسوب و به حساب متمرکز خزانه وجوه درآمد اختصاصی واریز و به صورت صددرصد (100%) دریافت و مطابق قوانین و مقررات مربوطه پرداخت می گردد. هرگونه اقدام مغایر این حکم تصرف در وجوه و اموال عمومی محسوب می شود.

با عنایت به مفاد احکام مذکور و تکلیف قانونی این دیوان به ارائه گزارش عملکرد این احکام در مقاطع شش ماه به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب جهت رعایت، به نحو مقتضی به کلیه واحدهای تابعه و زیر مجموعه ابلاغ گردد.»

انتهای پیام/

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x