مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان: شرکت توزیع برق استان اصفهان دارای رتبه اول نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و برق تجدیدپذیر در کشور است


مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان: شرکت توزیع برق استان اصفهان دارای رتبه اول نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و برق تجدیدپذیر در کشور است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، ظهر یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۰ نشست خبری شرکت توزیع برق استان اصفهان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست خبری مهندس محمد مرادی مدیر عامل شرکت توزیع برق استان اصفهان اعلام کرد: از ۱۲ خرداد ماه سال جاری دوره مدیریت مصرف بار در سراسر کشور و استان اصفهان آغاز شد. وی افزود: با رویکرد تعاملی و دوسویه با مجموعه های مختلف، در بخش صنعت، با توافق وزارت نیرو و وزارت صمت سهمیه‌ای برای تأمین برق صنایع کشور در نظر گرفته شده است.

مهندس محمد مرادی با اعلام اینکه: ۸۰ ناحیه صنعتی در استان اصفهان وجود دارد، اظهار داشت: این نواحی و صنایع استان باید روز تعطیل را به جای جمعه در طول هفته تقسیم کنند. تا بتوانیم مدیریت بار داشته باشیم. وی همچنین افزود: بخش صنایع در سطح‌های دو مگاوات و زیر دو مگاوات قرار می‌گیرند که در بخش هشدار موظف به کاهش ۳۵ درصدی برق و در سطح اضطرار موظف به کاهش ۵۵ درصدی برق هستند.

محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان در همین راستا تاکید کرد: اگر مصرف برق صنایع یک روز در هفته زیر ۹۰ درصد باشد در چارت پاداش قرار می‌گیرند و خاموشی ندارند همچنین باید سالیانه ۵ درصد از مصرف برق خود را از انرژی خورشیدی تأمین کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بخش کشاورزی ۲۶ هزار مشترک در استان اصفهان داریم که اگر مدیریت بار از ساعت ۱۳ تا ۱۸ را رعایت کنند هزینه کل برق مشترک رایگان محاسبه می‌شود.

مهندس محمد مرادی ابراز داشت: بخش اداری در زمان فعالیت اداری باید ۴۰ درصد در زمان اداری و ۷۰ درصد در زمان غیر اداری کاهش مصرف داشته باشند.

مرادی با تاکید بر اینکه بخش خانگی مهمترین حوزه در مصرف برق محسوب می‌شود، بیان کرد: اگر هر مشترک در این بخش میزان مصرف برق را نسبت به سال گذشته کاهش بدهد با ورود به اپلیکیشن”با انرژی” می‌توانند از تخفیف قبوض بهره‌مند شوند. و جوایز ارزنده هم برای آنها در نظر گرفته شده است.

محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان تصریح کرد: الگوی مدیریت مصرف ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه در استان اصفهان و در مناطق گرمسار ۶۰۰ کیلووات در ساعت در ماه مقرر شده است. که اگر رعایت نشود پلکانی اضافه می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان، با اشاره به اینکه: در روز های گذشته میزان پیک بار کشور از ۶۸ هزار مگاوات، فراتر رفت و در مقایسه با سال گذشته رشد ۸ ونیم درصدی را داشتیم، افزود: هرچه مدیریت بار در کشور داشته باشیم به اقتصاد و پایداری شبکه کمک می‌کنیم و در صورتیکه هر مشترک در استان ۱۵ درصد کاهش مصرف برق داشته باشد، با هیچ گونه اختلال در توزیع برق مواجه نخواهیم شد.

مهندس محمد مرادی بیان کرد: شرکت توزیع برق استان اصفهان با پوشش ۲۳ شهرستان بزرگترین شرکت توزیع برق مرکزی کشور و سومین شرکت توزیع بزرگ کشور از میان ۳۹ شرکت محسوب می‌شود و حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار مشترک را سرویس رسانی می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان: تأمین برق متقاضیان جدید، پروژه تبدیل سیم‌های مسی هوایی به شبکه خود نگهدار، هوشمندسازی مشترکان با هدف رؤیت پذیری و کنترل پذیری، بهینه سازی شبکه‌های روستاهای سطح استان با عنوان پروژه بهارستان، اجرای پروژه‌های رفع افت ولتاژ و بهینه سازی شبکه، راه اندازی ابر ششم فهام کشور و راه اندازی نیروگاه‌های مقیاس کوچک و پشت بامی، تعویض بیش از ۷۰۰ دستگاه برق گیر، ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیت‌سازی برای برق‌رسانی به شبکه‌های صنعتی به تعداد ۱۶۵۳ مشترک در داخل شهرک‌های صنعتی، تعویض بیش از ۹۵ هزار چراغ روشنایی، اصلاح بیش از ۲۰ هزار نقاط اتصال سست، نصب بیش از ۱۵۰۰ مجموعه کتو و… از اقدامات شرکت توزیع برق استان اصفهان در دولت سیزدهم برشمرد.

مرادی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان، توسعه اتوماسیون و هوشمندسازی شبکه، قطع و وصل از راه دور، تجهیزات پیشرفته GPS برای دسترسی بهتر به مشترکین، همکاری و تعامل با شرکت‌های دانش بنیان، مراجعات کمتر به درب منزل برای قرائت قبض و دسترسی از راه دور به کنتورها، توسعه شبکه‌های سیم کابل خود نگهدار، در فصول مختلف و کاهش زمان تعمیرات حوادث از دیگر اقدامات شرکت توزیع برق در سطح استان اصفهان دانست. و یکی از مهمترین موضوعات جهت توسعه هر سازمان، داشتن نیروی بالنده، کارامد، شاداب و با نشاط و نگهداشت نیروی انسانی و برگزاری دوره های آموزشی موثر وبروز دانست.

مهندس مرادی ابراز داشت: مشترکین برق استان در فصل گرما ۷۸ درصد زیر الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات و در سایر فصول ۷۰ درصد الگوی مصرف ۲۰۰ کیلووات را رعایت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان مطرح کرد: شرکت توزیع برق استان اصفهان دارای رتبه اول نیروگاه‌های خورشیدی خانگی و برق تجدیدپذیر در کشور است که در راستای توانمندسازی خانوارها برای تولید برق خانگی و درآمد پایدار، خرید تضمینی وجود دارد که یک کنتور برای تولید و یک کنتور برای مصرف برق به آن‌ها تعلق می‌گیرد که ۳۶ مگاوات برق در مجموعه خورشیدی خانگی استان تولید می‌شود.

وی در همین خصوص افزود:: هر کیلووات از بخش تولید نیروگاه‌های برق خانگی ۲,۵۰۰ تومان، نیروگاه‌های حمایتی (کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی) ۳,۵۰۰ تومان و نیروگاه‌های بالای ۲۰ کیلووات ۲,۲۰۰ تومان خریداری می‌شود.

مهندس محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان اظهار داشت: در بخش فعالیت ماینرهای غیرمجاز همشهریان می‌توانند با مراجعه به سایت “سمات” یا از طریق اپلیکیشن “برق من” گزارش خود را ثبت کنند.

مریم نظری

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x