اجتماعی استان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان: دفتر تسهیلگری بافت فرسوده در منطقه یک اصفهان تأسیس می‌شود

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان: دفتر تسهیلگری بافت فرسوده در منطقه یک اصفهان تأسیس می‌شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان گفت: در حال دریافت مجوز برای تاسیس دفتر تسهیلگری بافت فرسوده به عنوان تسهیلگر و واسطه بین شهروندان و شهرداری با هدف افزایش مشارکت و تشویق شهروندان هستیم.

علی رضی زاده با اعلام این خبر گفت: فرسودگی بافت باعث کاهش عملکردی فضاهای شهری، افزایش آسیب‌های اجتماعی، کاهش حس تعلق و مشارکت شهروندان، افزایش هزینه‌های شهرداری در مناطق مذکور و افزایش معضلات ترافیکی می‌شود، بنابراین بازآفرینی بافت فرسوده می‌تواند باعث بهبود موارد ذکر شده و توسعه عملکردی، کالبدی و اجتماعی منطقه شود. 

وی در پاسخ به این سئوال که برای تشویق شهروندان به استفاده از بسته تشویقی ساخت و ساز در بافت فرسوده که از سوی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری اصفهان ارایه شده است چه اقداماتی مدنظر قرار دارد، گفت: از زمان ابلاغ بسته مذکور در بهمن ماه سال ۱۴۰۲، مدیریت و معاونت‌های منطقه به صورت میدانی نسبت به شناسایی محدوده‌های مورد نظر و ارتباط مستقیم با شهروندان اقدام کرده و به دنبال افزایش مشارکت و تشویق شهروندان بوده‌اند.

مدیر منطقه یک شهرداری اصفهان گفت: شهرداری منطقه اقدام به شناسایی گلوگاه‌ها، معضلات و کمبودهای محدوده‌های مذکور کرده است و در حال گرفتن مجوز برای تاسیس دفتر تسهیلگری بافت فرسوده به عنوان تسهیلگر و واسطه بین شهروندان و شهرداری با هدف افزایش مشارکت و تشویق شهروندان هستیم.

وی ادامه داد: رفع تعدادی از گلوگاه‌ها که باعث معضلات برای شهروندان شده بود، شناسایی و اقدام در جهت رفع مباحث ترافیکی و عمرانی و جلسه‌های متعدد با انبوه سازان با هدف تشویق و افزایش مشارکت جهت توسعه ساخت و ساز و بازآفرینی بافت فرسوده نیز از جمله اقدامات انجام شده توسط مدیریت منطقه یک شهرداری اصفهان است.

رضی زاده با اشاره به وسعت بافت فرسوده در این منطقه گفت: مساحت کلی منطقه ۸۱۰ هکتار است که حدود ۳۰ درصد معادل ۲۴۰ هکتار آن در بافت فرسوده قرار دارد.

وی بیان کرد: پراکندگی بافت فرسوده در منطقه شامل قسمتی از محلات دروازه تهران، خرم، فروغی، مسجد سید، جامی، کاشانی، الیادران، جوزدان، لنبان، میرداماد، طیب، صاحب الروضات، طالقانی، شمس آبادی، جهاد و اردیبهشت است.

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x