اجتماعی استان اصفهان تصاویر دین و اندیشه فرهنگ و هنر مرکزی

بارسنگین دغدغه های مسکن و معیشت بر دوش زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد

بارسنگین دغدغه های مسکن و معیشت بر دوش زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

زندگی زنانی که علاوه بر وظیفه مادری و یا زن بودن باید بار سنگین مسوولیت تامین معیشت و مسکن برای زندگی چند نفر را به دوش بکشند، بسیار سخت و گاه طاقت فرساست.

کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با بیان مطلب فوق، اظهار داشت: در میان آسیب های اجتماعی متنوع و اقشار آسیب پذیر، زنان زیادی هستند که بنا به دلایل مختلف از جمله فوت یا بیماری همسر یا حتی زندانی شدن سرپرست، طلاق و متارکه و… باید با قدرت مردانه به زندگی ادامه دهند.
کریم زارع با بیان اینکه درحال حاضر ۶۹ هزار و ۶۸۳ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد هستند، ادامه داد: این زنان با مشکلات و موانع بسیاری در زندگی روبرو می باشند از جمله تامین هزینه های بالای زندگی، اجاره خانه، معاش، تحصیل فرزندان و دیگر مشکلاتی که آسیب های جبران ناپذیری را بر آنها وارد می کند.
وی با اشاره به اینکه اکثر زنان سرپرست خانوار دارای فرزند محصل و دانشجو هستند، افزود: بالغ بر ۱۵ هزار و ۱۰۲ خانوار به سرپرستی زنان، فاقد مسکن نیز هستند و نداشتن مسکن و اجاره های بالا، علاوه بر رفع مشکلات معیشتی و تامین هزینه های تحصیلی فرزندانشان، فشار جسمی و روحی بیشتری بر ایشان وارد می کند.
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان، با تاکید بر اینکه این فشارهای جسمی و روحی سبب می شود زنان سرپرست خانوار زودتر از کارافتاده شوند، به حمایت تسهیلاتی این نهاد برای خودکفایی ایشان پرداخت و گفت: برای کمک به تسهیل زندگی این قشر آسیب پذیر با ارائه مشاوره، آموزش و تسهیلات قرض الحسنه زمینه اشتغال آنها را فراهم و همچنین با مساعدت خیران برای تامین مسکن در طول سال اقدام می شود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x