اجتماعی استان بین الملل تصاویر فرهنگ و هنر

اجلاسیه بین المللی کودها و بهسازهای خاک با مدیریت کشور جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد

اجلاسیه بین المللی کودها و بهسازهای خاک با مدیریت کشور جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

با توجه به مسئولیت سازمان ملی استاندارد ایران در اداره دبیرخانه کمیته فنی ایزو با عنوان “کودها و بهسازهای خاک”ISO/TC 134  حمیده نیک بین به نمایندگی از طرف سازمان ملی استاندارد ایران، به عنوان مدیر کمیته در اجلاسیه بین المللی این کمیته فنی در کشور بلژیک حضور یافت.
به گزارش دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، تصویب موضوع پیشنهادی به مدیریت ایران با عنوان “کودهای زیستی- باکتری های حل-کننده فسفات- روش آزمون”، تصویب دو موضوع پیشنهادی از طرف چین در زمینه کودها و بهبوددهنده های خاک، تصویب یک موضوع پیشنهادی از طرف آمریکا در زمینه اندازه گیری فرمالدئید در کودها، بررسی نحوه همکاری کمیته بین المللی فنی ISO/TC 134  با اتحادیه اروپا در زمینه تدوین استاندارد های جدید و تعیین وضعیت پروژه های قبل از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
همچنین یک جلسه تخصصی با حضور ۱۰ تن از نمایندگان اتحادیه اروپا برگزار شد که به بحث و بررسی نحوه تعامل و همکاری اتحادیه اروپا با این کمیته پرداخته شد. در این نشست، پذیرش/تدوین استانداردهای اروپایی توسط کمیته فنی TC134، ایجاد دسترسی به مدارک و استاندارد های اروپایی برای نمایندگان کمیته فنی ایزوISO/TC 134  و همکاری آزمایشگاه های اتحادیه اروپا با کمیته فنی TC134 به منظور انجام آزمون های بین آزمایشگاهی، مورد توجه قرار داشت که به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید.
در شانزدهمین اجلاسیه بین المللی کمیته فنی ایزو با عنوان “کودها و بهسازهای خاک”ISO/TC 134   که در تاریخ ۱۵-۱۶ ماه می ۲۰۲۴ مصادف با ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری، به مدت دو روز به میزبانی کشور بلژیک برگزار شد، ۶۰ شرکت کننده به صورت حضوری و مجازی از کشورهای مختلف حضور داشتند.
گفتنی است ؛ این کمیته با مسئولیت کشور ایران اداره می شود و در حال حاضر ۶۵ عضو فعال و ناظر دارد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x