حجت الاسلام حسین خانی: رئیس جمهور شهید در عمل تبدیل به حجتی در پذیرش ولایت فقیه است

حجت الاسلام حسین خانی: رئیس جمهور شهید در عمل تبدیل به حجتی در پذیرش ولایت فقیه است

حجت الاسلام حسین خانی: رئیس جمهور شهید در عمل تبدیل به حجتی در پذیرش ولایت فقیه است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، مراسم گرامیداشت شهدای خدمت در مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان، برگزار گردید. در این مراسم گرامیداشت حجت الاسلام حسین خانی، رابط نمایندگی ولی فقیه در بسیج ادارات و کارخانجات و راهبر تربیتی مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن یاد و خاطره شهدای خدمت و پرچم گردانی پرچم مطهر حرم امام رضا علیه السلام در واحدهای تابعه مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان و ضمن تقدیر و تشکر از خادمیاران کانون های خدمت رضوی اظهار کرد. خدا شهید آیت الله دکتر رئیسی را در جوار برکت و فیض خود غریق حال رحمت کند که با ارشاد و پیگیری های ایشان کانون های خدمت رضوی، در سراسر کشور گسترش پیدا کرد و زمینه خادمیاری شهرستانی ها برای مضجع مقدس و منور السلطان، ابوالحسن، علی بن موسی الرضا علیه آلاف تحیت و الثناء فراهم گردید. امروز این کانون ها در کشور تبدیل به شجره طیبه ای شده است که عموم مردم و اهالی محلات در شهرها از خدمات آن بهره می برند و امکان خادمی آستان مقدس امام رضا علیه السلام برایشان فراهم شده است. راهبر تربیتی مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان، و مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری سراج منیر، در ادامه در جمع خادمیاران کانون خدمت رضوی با اشاره به حدیث سلسله الذهب بیان کرد که مشهورترین حدیث امام رضا علیه السلام حدیث شریف سلسله الذهب است. وقتی حضرت فرمودند (لا اله الا الله حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی) در راستای تحقق وظایف امامت جامعه که ضلالت روبی و جهالت زدایی و تعمیق معرفت است در واقع به بیان بزرگترین حقیقت جاری در عالم پرداختند که انسان نسبت به آن یا جاهل است و یا غافل. وقتی خداوند متعال در مقام تعلیم، حقیقت عالم را بیان می کند می فرماید: _فقل حسبی الله. (سوره مبارکه توبه آیه ۱۲۹) بگو خدا مرا کفایت می کند. و در مرحله بالاتر وقتی خداوند متعال در مقام رب بدنبال مربیگری و تربیت انسان است سطح بیان مطلب را بالاتر می آورد و می فرماید: _یَومَئِذٖ لَّا تَنفَعُ ٱلشَّفَٰعَهُ إِلَّا مَن أَذِنَ لَهُ ٱلرَّحمَٰنُ وَرَضِیَ لَهُۥ قَولا. وۡ(سوره مبارکه طه آیه ١٠٩) در آن روز، شفاعت هیچ کس سودی نمی‌بخشد، جز کسی که خداوند رحمان به او اجازه داده، و به گفتار او راضی است. در واقع وقتی خدا نقش معلمی دارد و به دنبال تعلیم است سطح مطلب را نازل می کند تا در سطح فهم عموم بیان شده باشد و همین خدا وقتی نقشش مربیگری است سطح متربی خود را بالا می آورد و به او رشد می دهد تا معرفت سطح بالاتری را به او بدهد.

حجت الاسلام حسین خانی: رئیس جمهور شهید در عمل تبدیل به حجتی در پذیرش ولایت فقیه است

تفاوت معلم و مربی در همین نکته است که معلم سطح دانش را برای فهم عموم تنزل می دهد و مربی سطح متربی را برای درک حقایق عالم بالا می آورد. اراده خداوند تعلق گرفته است تا به آنها که به مقام رضوان الهی نائل می شوند و خدا از آن ها راضی می شود اذن دهد. خداوند به امام اذن می دهد تا واسطه فیض باشد بین خالق و مخلوق، که اکمل و اتم این اذن، واسطه شفاعت بودن است. این، امام است که پس از ابتلاء به امتحان های الهی به مقام حقه الهی امامت ماذون، منصوب می شود. دعوت امام به خود دعوت همه مردم به پذیرفتن و اجرای فرمان خداست، همان فرمانی که ابلیس از اجرای آن سرباز زد و رجیم درگاه الهی شد، در حقیقت عالم، پذیرفتن امامت امام یکی از سخت ترین امتحان ها و ابتلاء های خداوند است. چه بسا همچون ابلیس در اجرای فرمان خدا بتوان منافقانه و متکبرانه و همراه با عجب هزاران سال اطاعت کرد ولی در امتحان و ابتلای پذیرفتن ولایت حقه امام، آن نفاق، تکبر و عجب بیرون می زند و دیگر نمی توان آن را کتمان کرد. ولایت امام، منصب امام و انانیت امام یک امامت، منصب و انانیت ماذون از طرف خدا است که فرمایش امام رضا علیه السلام در ادامه حدیث سلسله الذهب که فرمودند: (بشروطها و انا بشرو طها) ناظر به بیان همین حقیقت جاری و ساری درعالم است. ایشان در ادامه با اشاره به خلوص و تبعیت محض شهید آیت الله دکتر رئیسی از رهبر معظم انقلاب، و سرباز کوچک رهبر خواندن خود، و بیان این مطلب که من یک طلبه هستم، بیان کردند که در حقیقت، رئیس جمهور شهید، در عمل تبدیل شد به حجتی در پذیرش ولایت حقه فقیه که پذیرش ولایت عام و در راستای پذیرش ولایت معصوم و در طول پذیرش ولایت رسول الله است، و باید تاکید کرد که این حد از پذیرش ولایت فقیه مقدمه ای است ژرف و عمیق از درک و پذیرش ولایت خاصه و مطلقه امام معصوم و نتیجه آن ورود انسان به حصن حصین خدا است. حجت الاسلام خانی رابط نمایندگی ولی فقیه در بسیج ادارات و کارخانجات اصفهان و راهبر تربیتی مجتمع آموزشی دانشگاه صنعتی در ادامه بیان کردند که چه بسا برای رسیدن به این درجه از تبعیت از نماینده عام ولی معصوم چه اسماعیل هایی از قدرت، ثروت و شهرت طلبی ها که نباید به مسلخ عشق به ولی برده شوند.

در پایان ایشان بیان داشت که شهدای خدمت و بخصوص شهید آیت الله دکتر رئیسی در واقع مجری فرمان خدا بودند و در راستای گوش به فرمان رهبر بودن عمل می کردند، آنجا که حضرت آقا فرمودند خدمت به خلق فرمان خداست و یا فرمایش معظم له که فرمودند روح خدمت به مردم تقرب به خداست، مصداق و الگوی کامل و تمام این فرمایشات، سلوک رفتاری رئیس جمهور شهید بود.

علیرضا اقتصاد

انتهای

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x