اجتماعی استان اصفهان مرکزی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری اصفهان خبر داد: بومی‌سازی ماشین‌های جاروکش معابر کم‌عرض با کمک متخصصان داخلی در اصفهان

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری اصفهان خبر داد: بومی‌سازی ماشین‌های جاروکش معابر کم‌عرض با کمک متخصصان داخلی در اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری اصفهان از بومی سازی جاروهای معابر کم‌عرض با کمک متخصصان داخلی در اصفهان خبر داد و گفت: رونمایی از این محصول در هفته‌های آتی انجام گرفته و تعدادی از آن تا فصل پاییز آماده استفاده می‌شود.

مهدی بقایی با اعلام این خبر گفت: یکی از بهترین نمونه‌های جاروهای کم‌عرض معابر شهری که در دنیا وجود دارد نمونه آلمانی است که با کمک دانش و توانمندی جوانان متخصص ایرانی در حوزه صنعت، ازطریق مهندسی معکوس، موفق به ساخت و بومی‌سازی آن شدیم.

وی با اشاره به رونمایی از این محصول در هفته‌های پیش رو، افزود: با ساخت این جاروها، مناقصه مرتبط با تولید ۲۰ مورد آن را برگزار می‌کنیم و قرار است امسال قرارداد ساخت و تولید ۱۰۰ عدد از آنها بسته شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری اصفهان گفت: تعدادی از این جاروهای داخلی تا پاییز امسال آماده می‌شود، البته اکنون نیز در برخی معابر به صورت آزمایشی در حال فعالیت است تا ایرادات موجود در نحوه عملکرد آنها برطرف شود.

وی در خصوص هزینه‌های مرتبط با مکانیزه‌سازی نظافت شهر بیان کرد: سال گذشته برای مکانیزه‌سازی نظافت شهر ۱۹۰ میلیارد تومان هزینه شد و امسال ۲۵۰ میلیارد تومان برای ساخت جاروهای کم عرض هزینه می‌شود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x