دکتر رضا موسوی مدیر کل دامپزشکی اصفهان: در دوماه اخیر بیش از ۲ هزار تن، معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است

دکتر رضا موسوی مدیر کل دامپزشکی اصفهان: در دوماه اخیر بیش از ۲ هزار تن، معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، صبح شنبه ۲۹ /۲ /۱۴۰۰ نشست خبری گرامی داشت روز جهانی شیر، در سالن نصف جهان اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.

دکتر رضا موسوی مدیر کل دامپزشکی اصفهان: در دوماه اخیر بیش از ۲ هزار تن، معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است

در این نشست خبری، دکتر رضا موسوی، مدیر کل دامپزشکی اصفهان و دبیر اجرایی پنجمین بزرگداشت روز جهانی شیر اعلام کرد: استان اصفهان به عنوان یک استان پیشرو، برتر و مبتکر در صنایع دام و طیور کشور، ۱۰ درصد از صنعت دام و طیور کشور را به خود اختصاص داده است. دکتر رضا موسوی، مدیر کل دامپزشکی اصفهان اظهار داشت: در دو ماه اخیر بیش از ۲۰ میلیون دلار فرآورده‌های دامی از استان اصفهان و بیش از ۲ هزار تن فرآورده‌های لبنی معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است. مدیر کل دامپزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی کشور ماموریت امنیت و ایمنی غذایی مردم را عهده‌دار است و در این راستا سال ۱۴۰۲ بیش از ۱۷ میلیون دوز واکسن برای مقابله با بیماری‌های مختلف به دام‌های استان تزریق شده است، تا از انتقال بیماری به دام و انسان جلوگیری شود.

در دو ماه اخیر بیش از ۲۰ میلیون دلار فرآورده‌های دامی از استان اصفهان صادرات شده است. مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با تاکید بر اینکه عرضه شیر با کیفیت و سالم در تراز بین الملل نتیجه تلاش‌های کارکنان سازمان دامپزشکی کشور و استان است، افزود: امنیت غذایی به صورت برنامه‌ریزی شده با نمونه‌برداری، خون‌گیری و تست‌های متوالی این ماموریت مهم را انجام می‌دهند. بر این اساس در دوماه اخیر بیش از ۲ هزار تن، معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است.

دکتر رضا موسوی عرضه شیر با کیفیت و سالم در تراز بین الملل نتیجه تلاش‌های کارکنان سازمان دامپزشکی کشور و استان دانست و افزود: امنیت غذایی به صورت برنامه‌ریزی شده با نمونه‌برداری، خون‌گیری و تست‌های متوالی این ماموریت مهم را انجام می‌دهند. بر این اساس در دوماه اخیر بیش از ۲ هزار تن، معادل ۴ میلیون و ۱۸۹ هزار دلار فراورده‌های لبنی صادر شده است. موسوی در ادامه مطلب خود افزود: این صادرات از تنوع مناسبی برخوردار است و به بیش از ۱۰ نوع فراورده‌های لبنی مجوز صادرات از استان اصفهان را دادیم، همچنین محور اصلی صادرات محصولات لبنی ما کشورهای اوراسیا هستند، ممیزی‌های صادرات به اوراسیا بسیار سختگیرانه است به گونه‌ای که امروز فرآورده‌های لبنی خود را با بیش از ۱۳۰ پارامتر آزمایش انجام می‌دهیم و تراز کیفیت خود را تبدیل به یک فرهنگ در جامعه دامداری می‌کنیم و هیچ شیری بدون انجام آزمایش‌های لازم مجوز صادرات نخواهد گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان ابراز داشت: میزان شیر تولیدی روزانه در استان اصفهان را نزدیک به شش هزار تن شیر است و نزدیک به دو هزار تن از این شیر که در ۱۰ گاوداری تراز اول استان شکل گرفته و امروز بیش از ۱۵ استان از این شیر با کیفیت برای اهداف مختلف تولید فراورده‌های لبنی در مجموعه‌ی خود استفاده می‌کنند. مدیر کل دامپزشکی استان میزان صادرات دو ماه گذشته را بیش از دو هزار تن فراورده‌های لبنی به ارزش چهار میلیون و صد و هشتاد و نه هزار دلار به خارج کشور اعلام کرد و بیان داشت: این صادرات از تنوع مناسبی برخوردار است و به بیش از ۱۰ نوع فراورده‌های لبنی مجوز صادرات از استان اصفهان را دادیم.

دکتر رضا موسوی، ارزش صادرات فراورده‌های دامی در دو ماه اخیر از استان اصفهان را بیش از ۲۰میلیون دلار اعلام کرد و افزود: چهار میلیون و ۱۸۹ هزار دلار از این رقم مربوط به فراورده‌های لبنی است همچنین محور اصلی صادرات محصولات لبنی ما کشورهای اوراسیا هستند، ممیزی‌های صادرات به اوراسیا بسیار سختگیرانه است به گونه‌ای که امروز فرآورده‌های لبنی خود را با بیش از ۱۳۰ پارامتر آزمایش انجام می‌دهیم و تراز کیفیت خود را تبدیل به یک فرهنگ در جامعه دامداری می‌کنیم و هیچ شیری بدون انجام آزمایش‌های لازم مجوز صادرات نخواهد گرفت. حسین ایران‌دوست، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان، نیز در ادامه بیان کرد: استان اصفهان به عنوان پرچم دار صنعت پرورش گاو شیری ایفای نقش کرده و امروز با تولید سالانه نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار تن شیری که در استان اصفهان تولید می‌شود، ۱۵ درصد از تولیدات شیر کشور را به خود اختصاص داده است. دکترحسین ایراندوست، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان مطرح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، با همیاری تشکل‌ها و دامداران وظیفه تامین امنیت غذایی و تولید محصولات با کیفیت، سالم با قیمت مناسب برای مردم را برعهده دارد، در این راستا بیشتر مراکز تولید شیر کودک، شیر مورد نیاز خود را از استان اصفهان تامین می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اصفهان ابزار داشت: سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، همواره در تلاش است تا با استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا از نظر کیفیت، بهترین شیر را تولید کند. دکترحسین ایراندوست خاطرنشان کرد: سرانه تولید شیر بر اساس پنج میلیون و سیصد و پنجاه هزار نفر جمعیتی که در استان اصفهان مد نظر قرار دهیم به ازای هر اصفهانی ۳۴۴ لیتر یا کیلوگرم شیر در استان اصفهان تولید می‌کنیم.

وی افزود: به مناسبت روز جهانی شیر و الگوی اصلاح تغذیه و افزایش سرانه مصرف شیر، ۱۱ خردادماه در گذر چهارباغ جشن ملی برگزار خواهد شد. دکترحسین ایراندوست نیز در این نشست خبری اظهار داشت: امروز با تولید سالانه نزدیک به یک میلیون و هشتصد هزار تن شیری که در استان اصفهان تولید می‌شود، ۱۵ درصد از تولیدات کشور را به خود اختصاص داده است. کل تولیدات و صادرات شیر در کشور طی سال گذشته که در نظر گرفته‌ایم میانگین و سرانه مصرف ما در کشور ۱۱۰ کیلوگرم است که عدد پایینی است و باید این عدد را به جایگاه اصلی خود افزایش دهیم.

محمد جعفر فوده، نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان، مطرح کرد: ما به جهت اجرای مسئولیت اجتماعی سال ۱۴۰۳ را بر بهبود الگوی تغذیه متمرکز شدیم. نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اصفهان تاکید کرد: نخستین رویداد پیش روی ما روز جهانی شیر است اما تصمیم نداریم که فقط به شیر و لبنیات بپردازیم، کل تغذیه انسان‌ها مد نظر ما است از جمله تخم مرغ که بهترین پروتئین اول و بعد پروتئین شیر از لحاظ ترکیب اسیدهای آمینه است. رضا زاهدی دبیر اجرایی رویداد بزرگداشت روز جهانی شیر، با تاکید بر اینکه امسال پنجمین رویداد بزرگداشت روز جهانی شیر است، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی مصرف شیر در دنیا است، پس باید این مسئله را جدی دنبال کرد، از دستاوردهای سال‌های گذشته این نشست‌ها تولید مستندی در صدا و سیما و برگزاری روز جهانی شیر برای اولین بار در وزارت جهاد بود. دنبال این هستیم که اگر شهرداری هم کنار ما بیاید و یک کار فرهنگی جدی طولانی مدت می توانیم رقم بزنیم.

دکتر علی پارسا ، معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان، نیز در ادامه توضیح داد: ما معتقدیم سیستم نظام سلامت حد اکثر ۲۵درصد می تواند سلامت جامعه را رقم بزند و ۷۵درصد در اختیار سایر دستگاه ها و مردم است. دکتر علی پارسا با اشاره به اینکه: مر کز بهداشت استان، در حوزه سلامت و بهداشت، در حوزه شیر و لبنیات، در۳حیطه فعالیت دارد، اظهار داشت: بهداشت محیط که نظارت بر عرضه سایر محصولات لبنی حدود ۳۰۰ بازرس بر بهداشت محیط و عرضه سالم محصولات لبنی در استان اصفهان نظارت می‌کنند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان اصفهان اعلام کرد: این بازرسان به صورت ۴۵ روز یکبار از واحد های لبنیاتی بازدید می‌کنند، در سال ۱۴۰۲، از ۶۰ مورد نمونه‌برداری از عرضه لبنیات و شیر ۲۸ مورد آن عدم انطباق با استانداردهای موجود را داشت که با متخلفان برخورد قانونی صورت گرفت.

۳ مورد اشکال هم در خط تولید کارخانجات لبنیاتی تولید بوده که از طریق معاونت مامور غذا و دارو پیگیری کردیم و اصلاح شد. در پایان این نشست خبری ،حمید مهدوی، دبیر اطلاع‌رسانی روز جهانی شیر اعلام کرد: این رویداد در دو روز، پنجم خردادماه در اتاق بازرگانی و همچنین در روز جهانی شیر در ۱۱ خردادماه در گذر فرهنگی چهارباغ اصفهان برگزار می‌شود.

مریم نظری

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x