دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، فناوری و تحقیقات در جشنواره شیخ بهائی: دانش‌بنیان‌ها برای دیده شدن هرچه بیشتر فن‌آفرینی در مسیر تولید نیاز به حلقه همرسان دارند

دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، فناوری و تحقیقات در جشنواره شیخ بهائی: دانش‌بنیان‌ها برای دیده شدن هرچه بیشتر فن‌آفرینی در مسیر تولید نیاز به حلقه همرسان دارند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، عصر پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۷ آئین اختتامیه و اهدای جوایز هجدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی، با حضور وزیر علوم، فناوری و تحقیقات، استاندار اصفهان، تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر اصفهان و جمعی از شرکت‌های فناور و دانش بنیان در سالن کنفرانس هتل عباسی اصفهان برگزار شد.
قاسم مصلحی، رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، ضمن تشکر از حمایت‌های وزیر علوم از جشنواره شیخ بهایی و حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در این جشنواره، بر ضرورت تقویت هرچه بیشتر حمایت‌ها از این شرکت‌ها تاکید کرد.‌

سعید آجلی دبیر هجدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در آیین افتتاحیه هجدهمین جشنواره ملی فناوری شیخ بهایی ابراز داشت: این جشنواره از قدیمی‌ترین جشنواره‌های رویداد فناوری و فن‌آفرینی کشور محسوب می‌شود. و هرساله توسط شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و با حمایت وزارت علوم برگزار می‌شود.

سعید آجلی تصریح کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، سرمایه‌گذاری جمعی محور برنامه‌های این دوره بوده است. وی همچنین افزود: در این دوره از جشنواره، دومین جایزه مدیریت شهری به همت شهرداری و شورای شهر اصفهان، همچنین جایزه ویژه فناوری آب نیز به همت وزارت نیرو و شرکت آبفا اصفهان، علاوه بر بخش مسابقه‌ای اصلی به برگزیدگان اعطا می‌شود.

دبیر هجدهمین دوره جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی مطرح کرد: با توجه به نیازهای روز و با هدف آموزش مهارت و تقویت ارتباط بین فناوران و مردم، رویدادهای جانبی مختلفی همچون پل سرمایه‌گذاری، تأمین مالی جمعی طرح‌های فناورانه، بازارچه طعم فناوری در زندگی در حاشیه هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی برگزار شد.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در این آیین خاطرنشان کرد: باید در توسعه علم و فناوری کشور به نحوی نقش ایفا کنیم که توان رقابت و در میدان ماندن و پیروز شدن را در عرصه‌های مختلف اقتصادی داشته باشیم.

استاندار اصفهان در این آیین ابراز داشت: هرچه دستاوردهای دانش‌بنیان از پیچیدگی فناوری بیشتری برخوردار باشد حضور ما در جهان بیشتر تضمین خواهد شد. اتفاق و مأموریتی که جشنواره فن‌آفرینی شیخ‌بهایی به عنوان عمیق‌ترین و ریشه‌دارترین جشنواره فناوری کشور به عهده دارد، ایجاد فصای تعامل بین فن‌آفرینان و توجه به استعداد، مبترکان و محققان برای این عرصه است.

سیدرضامرتضوی بیان کرد: اقتصاد آینده مبتنی بر حرکت با دانش و دانایی است، بدون توجه به این ضرورت امروز دنیای اقتصاد و تلاش صرف در مسیر گذشته به دنبال فعالیت اقتصادی کافی نیست و باید نگاه‌های عالمانه پژوهشگران و فن‌افرینان را در راه ارتقا و بهره‌وری هرچه بیشتر مدنظر قرار دهیم.

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان تاکید کرد: ورود سرمایه‌گذاران حرکت‌ها در مسیر توسعه را تسریع می‌بخشد؛ در کنار این امر باید دولتمردان نیز به نحو ویژه‌تر نگاه‌ها را به سمت جشنواره‌هایی نظیر شیخ‌بهایی سوق دهند.

وی افزود: براساس سند آمایش استان اصفهان، توسعه این استان بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان و گردشگری برنامه‌ریزی شده و زیرساخت‌ها نیز در همین مسیر است.

دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، فناوری و تحقیقات با تاکید بر اینکه تبدیل علوم به فنون یکی از برنامه‌های جدی وزارت علوم است، تصریح کرد: معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم در دولت حاضر تشکیل شد که با تأسیس این معاونت مدیریت پارک‌ها و مراکز رشد انسجام بهتری یافت و نتیجه آن را می‌بینیم.

زلفی‌گل خاطرنشان کرد: توجه ویژه‌ای در برنامه توسعه هفتم و قانون بودجه ۱۴۰۳ به بحث فناوری شده و برای تبدیل علم به فنون در سطوح مختلف فناوری برنامه عملیاتی داشته و در معاونت فناوری و نوآوری اقدامات ویژه‌ای می‌شود؛ از مرحله تبدیل ایده و پژوهش تا خلق فناوری، ثروت و خدمت برنامه‌ای منسجم وجود خواهد داشت.

وزیر علوم ، فناوری و تحقیقات اظهار داشت: تأمین مالی از طریق بورس و فرابورس برای شرکت‌های دانش‌بنیان محقق می‌شود. یقیناً مشارکت مردم باعث تسریع در توسعه محصولات دانش بنیان شده و گام مهمی در راستای تحقق شعار سال است.

زلفی‌گل ابراز داشت: دانش‌بنیان‌ها برای دیده شدن هرچه بیشتر فن‌آفرینی در مسیر تولید نیاز به حلقه همرسان دارند. در این خصوص باید محصولات و خدمات در معرض دید عموم قرار گرفته و به بهترین شکل بازاریابی شود که برای تحقق این امر سامانه جریان اقتصادی نوین (جان) بزودی رونمایی می‌شود.

از برگزیدگان هجدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی در هتل عباسی تجلیل شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز ؛ اسامی برگزیدگان ‌بخش‌های مختلف در هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اعلام شد.

آیین اختتامیه و اهدای جوایز هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، امروز پنج شنبه، ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳، با حضور وزیر علوم تحقیقات و فناوری؛ و مرتضوی استاندار اصفهان ؛ و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصفهان ؛ با حضور اصحاب رسانه در هتل عباسی اصفهان برگزار شد.

در آیین اختتامیه و اهدای جوایز هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، اسامی برگزیدگان، در بخش‌های مختلف این جشنواره اعلام شد که اسامی آن‌ها به شرح ذیل است.

«بخش طراحان کسب و کار (نوپا)»:

برگزیده اول: شرکت نسوز فراز پارس

۱۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده دوم: شرکت نانو گستر کیمیاگران آروند

۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده سوم: شرکت هیلدا اکسیر سلامت

۷۵ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

«بخش فن آفرینی و تجاری سازی (نوپا)»:

برگزیده اول: فن‌آوری مالی هوشمند ثاقب

۲۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده دوم: گسترش فناوری‌های سبز پرتو

۱۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده سوم: شرکت ریز سامانه بهبود درمان

۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

«بخش فن آفرینی و تجاری سازی (رشد یافته)»

برگزیده اول: شرکت بسپار شیمی سپیدان

۳۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲ میلیارد تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده دوم: شرکت ارتباطی پیام پرداز

۲۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲ میلیارد تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

برگزیده سوم: شرکت فراپویان ایساتیس یزد

۱۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲ میلیارد تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

«جایزه فناوری صنعت‌ساز»

برگزیده این بخش: شرکت پستکس

۳۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی و ۲ میلیارد تومان تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی

«بخش مدیریت شهری»

برگزیده اول: شرکت فن آوری جانمایی هوشمند خودرو

۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی

برگزیده دوم: شرکت یارا طبیعت محجوب

۸۰ میلیون تومان جایزه نقدی

«بخش فناوری آب»

برگزیده اول: شرکت آبتین توسعه بیکران

۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی

برگزیده دوم: شرکت هوش داده هدف

۸۰ میلیون تومان جایزه نقدی

«جایزه پیروز»

برگزیده این بخش: شرکت هموار فناوری سلامت راستینه

۱۰۰ میلیون تومان جایزه نقدی

«جایزه موسس نیکوکاری مهرآفرینی عماد»

برگزیده این بخش: شرکت نوآوری پزشکی راسا اسپادان

۲۰۰ میلیون تومان گرنت و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره

«بخش آب»

برگزیده این بخش: شرکت اکسیر پویش دیبا

۱۰۰ میلیون تومان گرنت و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات کم بهره

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، هجدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، در دو بخش مسابقه‌ای «طراحان کسب و کار» و «فن‌آفرینی و تجاری سازی فن آفرینی (نوپا و رشد یافته)» در روزهای ۲۶ و ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری و به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار گردید.

علیرضا اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x