اجتماعی بین الملل تصاویر سیاسی فیلم

الصرخه فی وجه المستکبرین نماد و پرچم انقلاب یمن و جنبش انصارالله + فیلم

الصرخه فی وجه المستکبرین نماد و پرچم انقلاب یمن و جنبش انصارالله + فیلم

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

از سوم ذی القعده(وفق تاریخ یمن)،هفته بزرگداشت شعار الصرخه فی وجه المستکبرین در مناطق تحت کنترل انصارالله به صورت رسمی آغاز شد.
سید عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن و جنبش انصارالله عصر امروز به مناسبت ورود به هفته الصرخه سخنرانی داشته و نکاتی را در مورد اهمیت این شعار بیان کردند.
الصرخه فی وجه المستکبرین ، نماد و پرچم انقلاب یمن و جنبش انصارالله
هر سال از سوم ذی القعده، مردم یمن سالگرد شعار معروف انصارالله یمن معروف به الصرخه را گرامی می دارند و اجتماعات متعددی را برای بزرگداشت این شعار برگزار می کنند.
الصرخه که در لغت به معنای فریاد است . شهید سید حسین الحوثی، بنیانگذار و رهبر فکری جنبش انصارالله ، طراح شعار پنج گانه انصارالله (الله اکبر، الموت لإمریکا، الموت لإسرائیل، اللعنه علی الیهود، النصر لإسلام) است.
وی در ۱۷ ژانویه ۲۰۰۲ در سخنرانی معروف به (الصرخه فی وجه المستکبرین) که در مدرسه امام الهادی، در منطقه مران ایراد کرد، این شعار هماهنگ و یکصدا در برابر ظلم را به عنوان قدم نخست مبارزه با ظالمان عصر عنوان نمود و از آن به عنوان شعار و نشانه اصلی جریان احیای زیدیه در یمن یاد کرد.
الله أکبر / الموت لامریکا / الموت لاسرائیل/ اللعنه على الیهود / النصر للإسلام
رهبران انصارالله این شعار را نماد این گروه می دانند و معتقدند وقتی مردم یمن شعار “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” را فریاد می زنند ، عملاً به سمت مقابله با توطئه های آمریکایی و اسرائیلی می روند.
این شعار علیه یمنی ها ، اعراب ، مسلمانان یا انسانیت نیست بلکه شعاری علیه استکبار آمریکایی_صهیونیستی به حساب می آید که در پشت رنج مردم و ملت یمن و مسلمانان جهان قرار دارد.(بخشی از سخنرانی الصرخه شهید سید حسین الحوثی)

در شروع هفته بزرگداشت شعار الصرخه، یادی کنیم از سردادن این شعار(الله اکبر، الموت لإمریکا، الموت لإسرائیل، اللعنه علی الیهود، النصر للإسلام) توسط خدمه کشتی اسراییلی توقیف شده گلکسی لیدر

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x