اجتماعی بین الملل تصاویر سیاسی

ادامه روند مرگ‌های مشکوک همزمان و پس از نصب امیر جدید در القاعده شبه جزیره

ادامه روند مرگ‌های مشکوک همزمان و پس از نصب امیر جدید در القاعده شبه جزیره

پس از مرگ مشکوک خالد باطرفی، امیر سابق القاعده شبه جزیره و منصوب شدن سعد العولقی به جای وی، مرگ‌های مشکوک متعددی در این سازمان رخ داده است که نشان از تسویه حساب امیر جدید دارد.
در همین راستا و از میان افراد برجسته القاعده که پس از باطرفی و به صورت مشکوک تا کنون حذف شده‌اند می‌توان به مرگ خالد الصنعانی، مهندس پهپادی القاعده شبه جزیره-که تاثیر ویژه‌ای در قدرت این سازمان در بعد پهپادی داشت-بواسطه تصادف در نیمه ماه مارس اشاره کرد.
یک روز پس از الصنعانی، محمد زیدان پسر سیف العدل، امیر کنونی القاعده به علت آن‌چه سوخته شدن در آتش سوزی منزلش اعلام کردند، کشته شد.
چند روز پس از مرگ دو شخصیت برجسته القاعده در یمن، جنازه مانع بن عبدالله هضبان مشهور به ابوعرفج الجوفی، از چهره‌های برجسته این سازمان در حضرموت و مسئول تامین امنیت رهبران القاعده در یمن در حالی که غرق شده بود در شهرستان القطن حضرموت پیدا شد.
مرگ مشکوک سه تن از رهبران برجسته القاعده پس از اعلام مرگ خالد باطرفی، رهبر سابق القاعده در شبه جزیره که اعلام شد به دلیل بیماری مرده است، این گمان را تقویت می‌کند که همه این مرگ‌ها ناشی از یک تصفیه حساب در میان شاخه القاعده در شبه جزیره می‌باشد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x