اجتماعی استان اصفهان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

دکتر اسلام پناه: وعده دولت عملیاتی شد/ امضای ایرانی جهانی شد

دکتر اسلام پناه: وعده دولت عملیاتی شد/ امضای ایرانی جهانی شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

دکتر مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در نشستی با اعضای هیأت مدیره و مسئولین انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای بازرسی فنی و آزمایشهای غیرمخرب ایران با اشاره به موفقیت کشورمان در ارزیابی همترازی از سوی اتحادیه تایید صلاحیت آسیا – اقیانوسیه(APAC )گفت: نتیجه موفقیت آمیز این ممیزی با کسب ۹۷ درصد آرا از سوی تمام کشورهای عضو (به استثنای نمایندگان آمریکا و صهیونیسیم) آن هم در شرایط پرتنش سیاسی و هجمه رسانه های معاند، بیانگر شکست معادله دشمنان در اعمال تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، دستاورد امروز در این رخداد بین المللی را حاصل نهال هایی دانست که طی دو سال و نیم اخیر در این سازمان کاشته شده بود و تاکید کرد: این رویداد با کمک تمامی ذی نفعان می تواند منجر به تحقق جهش تولیدی شود که مورد تاکید مقام معظم رهبری در انتخاب شعار سال قرار گرفت.
معاون رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه زین پس “نگاه بری ما به نگاه بحری تغییر می کند” با افتخار گفت: در جریان این رویداد بین المللی، امضای ایرانی جهانی شد، کالای ایرانی هویت اصلی خود را در بازارهای جهانی خواهد یافت، تولیدات ایرانی کیفی تر و قابل رقابت می شود، از اینرو تجارت شتاب می گیرد و بازرگانان می توانند با یک آزمون و یک گواهی محصولات و خدمات خود را به دنیا صادر کنند بطوریکه آثار آن را در پایان سال مالی در بخش تجارت خارجی خواهیم دید.
وی با تقدیر از تلاش رییس و کارشناسان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در این ممیزی پیچیده فنی، خاطرنشان کرد: قدردان این اراده هستم و با اراده ای استوار تر به زودی شاهد اتفاقات بهتری خواهیم بود که نوید آن را امروز به ملت همیشه سرافراز ایران می دهم.
دکتر اسلام پناه، ره آورد اقتصادی این همترازی را با صدور گواهی تایید صلاحیت نهادهای ارزیابی کننده، جلوگیری از خروج ارز از کشور دانست که باید آن را صیانت و تقویت کرد و برای توسعه آن کوشید.
وی به ارسال پیام های تبریک از سوی بخش خصوصی، انجمن ها، تشکل ها با اعلام این موفقیت فنی اشاره کرد و اذعان داشت: آنچه بیش از همه مورد توجه قرار دارد درک صحیح بخش خصوصی از این اتفاق تاریخی بود که بعد از گذشت ۲۶ سال محقق شد و با وجود برخی انتقادات، صحنه زیبایی از همگرایی بین دولت و ملت را خلق کردند.
دکتر سید محمود هاشمی، رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در ادامه این نشست تحقق این راهبرد کلان را وعده صادقی دیگر در دولت مردمی دانست و گفت: این رویداد نمونه ای دیگر از تحولاتی است که دولت مردمی سیزدهم وعده آن را داده بود که خوشبختانه با سرمایه انسانی متخصص و فنی و حمایت های بی دریغ رییس سازمان ملی استاندارد ایران به نتیجه رسید.
وی، با بیان اینکه با کسب این موفقیت در ارزیابی همترازی، کالای ایرانی مبتنی بر آزمون و گواهی نهادهای ارزیابی کننده ایرانی مورد اعتماد و اعتقاد کشورهای هدف خواهد بود افزود: در همین راستا رونق صنعت بازرسی و آزمایشگاه کشور را به عنوان  یکی از دهها آثار مثبت مبتنی بر این راهبرد فنی می توان پیش بینی کرد.
رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با بیان اینکه پیش از این ارزیابی انطباق فقط در داخل مرزهای جغرافیایی کشور اعتبار داشت و برای ورود به کشور ثالت باید آزمون مجدد ، بازرسی مجدد انجام می گرفت خاطرنشان ساخت: راهبرد یک آزمون، یک بازرسی، صدور گواهی و پذیرش جهانی پس از ۲۶ سال در دولت مردمی محقق شد.
حسن شیروانی، رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی شرکتهای بازرسی فنی و آزمایشهای غیرمخرب ایران در این نشست با تقدیر از تلاش های مرکز ملی تایید صلاحیت ایران و حمایت بی دریغ رییس سازمان ملی استاندارد ایران در کسب این افتخار اظهار داشت: بالغ بر ۳۵ هزار نفر در این صنعت در حوزه های تست، بازرسی و صدور گواهی مشغول فعالیت هستند که این اتفاق مهم منجر به آن می شود که با اطمینان بتوانیم جهانی فکر کنیم، جهانی عمل کنیم و نگاهی جهانی داشته باشیم.
وی گفت: با تلاشی مضاعف در عرصه کیفیت و استاندارد آماده ورود به بازارهای جهانی هستیم تا این دستاورد را به منصه ظهور برسانیم و نقش خود را در کیفیت به اثبات رسانیم.
شیروانی به نیابت از نهادهای ارزیابی کننده تاکید کرد: حقمان را در بازارهای جهانی خواهیم گرفت و بی شک در سطح بالاتر عضویت های بین المللی قرار می گیریم. به سمت جهانی شدن حرکت می کنیم و این پیروزی را با تمامی مردم عزیز کشورمان به جشن خواهیم نشست.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x