اجتماعی استان اصفهان تصاویر مرکزی

جریمه شش میلیاردی واحدهای متخلف در اولین کمیسیون حقوقی ماده ۴۲ اداره کل استاندارد اصفهان در سال ۱۴۰۳

جریمه شش میلیاردی واحدهای متخلف در اولین کمیسیون حقوقی ماده ۴۲ اداره کل استاندارد اصفهان در سال ۱۴۰۳

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

اولین جلسه کمیسیون ماده ۴۲ در سال ۱۴۰۳ با حضور سرپرست اداره کل، معاون دادستان، نمایندگان سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، اتاق اصناف و اتاق تعاون و مسئولین ذیربط در محل سالن اجتماعات اداره کل استاندارداستان اصفهان برگزار گردید.
مهدی هادی سرپرست اداره کل استاندارد اصفهان ضمن تجلیل از عملیات «وعده صادق» گفت: در این جلسه مجموعا ۲۴ پرونده مربوط به واحدهای تولیدی دارای پروانه و تائیدیه استاندارد اما با کیفیت پایین‌تر از حد استاندارد و دارای مغایرت و عدم انطباق کاربردی و بحرانی مورد رسیدگی قرار گرفت.
دبیر شورای استاندارد استان تصریح کرد: در این کمیسیون ۴ پرونده صنایع غذایی، ۹ پرونده مصنوعات طلا، ۴ پرونده مکانیک فلزشناسی، یک پرونده لوله و اتصالات، یک پرونده بسته بندی و سلولزی، ۵ پرونده ساختمانی مورد رسیدگی قرار گرفت و متخلفین براساس بند ۱۰ شیوه نامه نحوه برگزاری جلسات کمیسیون و با لحاظ شرایط و امکانات خاطی و دفعات و سوابق تخلف، تذکر و اخذ تعهد کتبی، معدوم نمودن محصولات معیوب با نظارت کارشناس استاندارد و ارجاع به مرجع قضایی و همچنین جزای نقدی از یکصد میلیون ریال تا پانصد میلیون ریال محکوم گردیدند.
مهدی هادی گفت: مجموع جزای نقدی واحدهای تولیدی شش میلیارد و پنجاه میلیون ریال (۶،۰۵۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال معادل ششصد و پنج میلیون تومان) می‌باشد که از این مبلغ دو میلیارد و سیصد میلیون ریال (۲،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال معادل دویست و سی میلیون تومان) آن به مدت شش ماه تعلیق گردید.
گفتنی است براساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کمیسیون ماده ۴۲ حسب مورد تشکیل و به موارد تخطی مشخص شده در این قانون رسیدگی می کند.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x