اجتماعی استان اصفهان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

مسئول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان خبر داد:کسب رتبه پنجم برای اصفهان در زمینه جذب مسافر

مسئول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان خبر داد:کسب رتبه پنجم برای اصفهان در زمینه جذب مسافر

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مسئول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان ضمن تشریح عملکرد این ستاد در نوروز ۱۴۰۳ گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

مرتضی نصوحی با ارائه گزارشی از نتایج فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر شهر اصفهان در نوروز امسال اظهار کرد: در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ یک میلیون و ۲۸۱ هزار مسافر در اصفهان اسکان یافتند که در این راستا، حدود ۱۰ درصد از جمعیت کل مسافران در هتل‌ها و مهمان‌پذیرها و حدود ۴۵ درصد در مدارس آموزش و پرورش اسکان یافتند.

او با اشاره به آمارهای بازدید از مراکز تفریحی و گردشگری اصفهان ادامه داد: در نوروز امسال حدود ۸۴ هزار بازدید از باغ گل‌ها و ۹۷ هزار بازدید از شهر رویاها صورت گرفت و همچنین خانه امین‌التجار با ۸ هزار بازدیدکننده رتبه قابل توجهی را به خود اختصاص داد.

مسئول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اعلام اینکه جزءخوانی قرآن، مراسم دعاخوانی و رویدادهای نوروزی بیشترین میزان استقبال از سوی گردشگران را در میان رویدادهای فرهنگی به خود اختصاص داد، اظهار کرد: در نظرسنجی از گردشگران شاخص گردشگرپذیری اصفهانی‌ها ۸۳ درصد رضایت با شاخص زیاد و خیلی زیاد را نشان داد و ۹۳ درصد مسافران نیز از شهر اصفهان رضایت کلی داشتند.

به گفته او، اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x