اجتماعی استان اصفهان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

رشد ۱۶۰ درصدی پایگاه‌های مطالعاتی نوروزی و استقبال دانش‌آموزان استان اصفهان نسبت به سال گذشته

رشد ۱۶۰ درصدی پایگاه‌های مطالعاتی نوروزی و استقبال دانش‌آموزان استان اصفهان نسبت به سال گذشته

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در سال جاری باتوجه‌به شیوه‌نامه‌ای که تدوین کردیم، از نهایت ظرفیت مدارس بهره بردیم که با رشد مطلوبی مواجه شدیم، به‌نحوی‌که در سال گذشته ۵۵ پایگاه و ۱۴۴۵ دانش‌آموز تحت پوشش قرار گرفتند و امسال با رشد ۱۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو شدیم و توانستیم عدد پایگاه‌های مطالعاتی را به تعداد ۹۸ پایگاه و تعداد ۳۱۹۰ دانش‌آموز محقق کردیم.

سید احمدرضا بنی لوحی معاون آموزش متوسطه این اداره کل در گفت و گو با روابط عمومی و در خصوص برگزاری پایگاه‌های مطالعاتی نوروزی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که باید در حوزه تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان همانند سال‌های گذشته باید انجام می‌شد استفاده از ظرفیت تعطیلی ایام نوروز بوده است.

وی ادامه داد: در همین راستا با جدیت بیشتری استفاده از ظرفیت تعطیلات را در دستور کار قرار دادیم تا در هر ناحیه و منطقه چند مدرسه را تحت عناوینی نظیر پایگاه مطالعاتی نوروزی یا اعتکاف علمی یا قرائت‌خانه را برای مطالعه دانش‌آموزان در نظر بگیریم.

بنی لوحی افزود: در سال جاری باتوجه‌به شیوه‌نامه‌ای که تدوین کردیم، از نهایت ظرفیت مدارس بهره بردیم که با رشد مطلوبی مواجه شدیم، به‌نحوی‌که در سال گذشته ۵۵ پایگاه و ۱۴۴۵ دانش‌آموز تحت پوشش قرار گرفتند و امسال با رشد ۱۶۰ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو شدیم و توانستیم عدد پایگاه‌های مطالعاتی را به تعداد ۹۸ پایگاه و تعداد ۳۱۹۰ دانش‌آموز محقق کردیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اذعان داشت: ضمن اینکه محیطی امن و با آرامش برای مطالعه دانش‌آموزان در پایگاه‌ها فراهم شده بود، دبیران هر رشته نیز در پایگاه‌های مطالعاتی حاضر می‌شدند تا رفع اشکال دانش‌آموزان نیز صورت گیرد و مشاوره دانش‌آموزان را نیز در این پایگاه‌ها برنامه‌ریزی کردیم تا دانش‌آموزان از خدمات مشاوره‌ای نیز در این ایام بهره ببرند.

وی عنوان کرد: همچنین امسال دانش‌آموزان کنکوری سال گذشته که با رتبه خوب در دانشگاه‌های مطرح پذیرفته شدند در تعدادی از پایگاه‌ها برای همکاری حضور یافتند و به داوطلبین پایگاه‌ها برای مطالعه کمک کردند.

بنی لوحی اضافه کرد: امسال پایگاه‌های مطالعاتی نورز میزبان پایه‌های دهم و یازدهم نیز بوده‌اند و تنها دانش‌آموزان کنکوری و دوازدهمی در این پایگاه‌ها حاضر نبوده‌اند؛ این پایگاه‌ها از حدود ۲۵ اسفندماه متناسب با شرایط مدرسه، تا تاریخ ۱۲ فروردین‌ماه فعال بوده‌اند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: در نظر داریم بعضی از پایگاه‌ها که با استقبال خوبی همراه بوده است را به‌صورت دائمی تا آزمون سراسری به فعالیت خود ادامه دهند.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری تعدادی پایگاه مطالعاتی جهادی هم داشته‌ایم مه در آن از دانش‌آموزان مبالغ بسیار کمی دریافت شد و هدف از این طرح استفاده دانش‌آموزان بی‌بضاعت و البته توانمند استان از فضای علمی فراهم شده بوده است.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x