اجتماعی استان تصاویر فرهنگ و هنر

چرا باید فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان تشکیل شود و تشکیل‌اش چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت؟

چرا باید فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان تشکیل شود و تشکیل‌اش چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

اخیرا خبر تعیین اعضای هیئت فراکسیون حمایت از کودکان و نوجوانان منتشر شده و از آنجا که هر کاری هدفی را دنبال می‌کند، همگان را به این فکر انداخته که به راستی چرا باید فراکسیون مذکور تشکیل شود و تشکیل‌اش چه نتیجه‌ای را در بر خواهد داشت؟
برای دریافت پاسخ این سوال به سراغ دکتر عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی رفتم
مشکل اساسی جامعه ما در حوزه تعلیم و تربیت است
عبدالوحید فیاضی نماینده نور و محمودآباد در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش گفت: من یک معلم هستم بنابراین به حوزه تعلیم و تربیت اهمیت خاصی می‌دهم و فکر می‌کنم که مشکل اساسی جامعه ما در حوزه تعلیم و تربیت است البته این حرف به معنای این نیست که جامعه‌مان مشکلات دیگر را ندارد؛ جامعه ما الآن با مشکلات اقتصادی،معیشتی و شکاف طبقاتی مواجه است ولی من به عنوان معلمی که آینده را می‌بیند، می‌گویم حتما کارکرد تعلیم و تربیتمان ضعیف بوده که ما به این روز افتادیم. پس ما ضمن آنکه می‌خواهیم معمای امروز جامعه را به صورت اورژانسی حل کنیم، باید نحوه کارکرد تعلیم و تربیت را در مجلس بازبینی کنیم.
دکتر فیاضی افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یکی از نهادهای متولی امر تعلیم و تربیت کشورمان است؛ من متوجه شده‌ام که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه‌های مختلفی چون انیمیشن نهادی پویاست و توانسته و می‌تواند جشنواره‌های بین‌المللی را برگزار کند.
ما باید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را جدی بگیریم
فیاضی بیان کرد: اخیرا یک جشنواره انیمیشنی به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با حضور هنرمندان چند کشور برگزار شده است و این نشان می‌دهد که نهاد مذکور ظرفیت زیادی دارد و امروزه به عنوان یک مرجع در سطح دنیا شناخته می‌شود و خیلی از کشورهای دنیا در تولید انیمیشن با آن مشارکت می‌کنند بنابراین ما باید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را جدی بگیریم.
نماینده نور و محمودآباد در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به این امر که امروزه خانواده‌ها به دلیل مواجهه با مشکلات مختلف، به نوعی کودکانشان را فراموش کرده‌اند و نمی‌توانند آنچنان که باید و شاید به تعلیم و تربیت فرزندانشان کمک بکنند، گفت: من فکر می‌کنم که نمایندگان مجلس باید به حوزه تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان ورود کنند و تشکیل فراکسیون کودکان و نوجوانان هم می‌تواند گام بزرگی برای رسیدن به اهداف تعلیمی و تربیتی کشور باشد؛ در واقع اگر ما می‌خواهیم کار فرهنگی انجام بدهیم، حتما باید روی کودکان و نوجوانانمان کار کنیم و تشکیل فراکسیون کودکان و نوجوانان با حضور چهره‌های معلمی مجلس می‌تواند راهی باشد که ما جامعه را از نگاه کودکان و نوجوانان و آینده ببینیم. قطعا این بار مثبتی خواهد داشت
نظام جمهوری اسلامی ایران قطعا باید با توجهی خاص به انیمیشن نگاه کند
فیاضی افزود: امیدوارم که مجلس شورای اسلامی بتواند با کمک دولت و رسانه‌ها تاثیر مفید و بسزایی در تعلیم و تربیت کودکانان و نوجوانان کشورمان بگذارد؛ امروزه انیمیشن تبدیل به یک صنعت شده است و آورده اقتصادی‌اش خیلی بالاست بنابراین دیگر از چهارچوب کارکرد صرفا فرهنگی عبور کرده و با حفظ کارکرد فرهنگی خود، کاربری‌های اقتصادی و حتی سیاسی پیدا کرده است پس قدرت‌های تعریف شده در نظام سلطه، تلاش می‌کنند که این بخش را در دست خودشان بگیرند.
او بیان کرد: من فکر می‌کنم که نظام جمهوری اسلامی ایران قطعا باید با توجهی خاص به انیمیشن نگاه کند و کار فراکسیون کودکان و نوجوانان می‌تواند در همین راستا تعریف شود.

علیرضا نیاکان

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x