اجتماعی استان اصفهان تصاویر فرهنگ و هنر مرکزی

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری اصفهان خبر داد: استفاده از نقشه‌هایی هوایی جدید در تهیه طرح جامع اصفهان

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری اصفهان خبر داد: استفاده از نقشه‌هایی هوایی جدید در تهیه طرح جامع اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری اصفهان از استفاده از نقشه‌هایی هوایی جدید در تهیه طرح جامع اصفهان خبر داد و گفت: تلاش شده است تهیه طرح جامع شهر اصفهان در اسرع وقت انجام شود.

افشین وزیری با اعلام این خبر گفت: بر اساس قرارداد شهرداری اصفهان با سازمان جغرافیایی ارتش برای انجام عملیات عکسبرداری هوائی (پروازی) از مساحتی بالغ بر ۷۵هزار هکتار (بیش از وسعت محدوده و حریم شهر اصفهان) و دریافت نقشه‌های عکسی، عملیات مذکور در شرف انجام است.

او با اعلام اینکه مقرر شده است عکس‎ها و نتایج جدید در اوایل سال ۱۴۰۳ در اختیار معاونت شهرسازی و معماری به عنوان بهره بردار قرار گیرد، افزود: تهیه و تدوین نقشه‌های جدید شهر اصفهان در بسیاری از فرآیندهای کاری در معاونت‌های مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت و قطعاً در پروسه تهیه طرح جامع جدید شهر اصفهان نیز مورد نیاز و قابل بهره برداری خواهد بود.

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری اصفهان تشریح کرد: با توجه به قرارداد منعقد شده میان اداره کل راه و شهرسازی با شرکت مهندسین مشاور تخصصی مربوطه، جلسات کمیسیون‌های تخصصی برگزار شده و نمایندگان دستگاه‌ها و ادارات مختلف نظرات کارشناسی خود را بیان کرده اند تا با هم اندیشی مدیران و کارشناسان ادارات مختلف، نقاط ضعف طرح‌های پیشین تا حد ممکن برطرف و پیشنهادات اجرائی مناسب جایگزین شود.

او خاطرنشان کرد: در تهیه طرح جامع جدید شهر اصفهان علاوه بر نظرات نخبگان، اساتید دانشگاهی، مدیران و کارشناسان موفق پیشین از مشارکت اقشار مختلف شهروندان نیز از طریق پرسش و پاسخ‌های کارشناسانه استفاده می‌شود.

وزیری، طولانی شدن تصویب و ابلاغ طرح‌های جامع را یک آسیب جدی دانست و اظهار کرد: این مشکل فقط مختص شهر اصفهان نیست بلکه سایر کلان شهرهای کشور نیز کم و بیش با این مشکل روبرو هستند.

او با بیان اینکه تلاش شده است تهیه طرح جامع شهر اصفهان در اسرع وقت انجام شود، گفت: شهرداری اصفهان در جلسات و کمیته‌های تخصصی تهیه و تدوین طرح جامع اصفهان حضور فعال داشته و دغدغه‌های شهروندان و مشکلات و نیازهای شهر را به صورت مستمر و مکتوب به اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان ارائه می‌دهد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x