اجتماعی استان تصاویر دین و اندیشه فرهنگ و هنر مرکزی

سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور: مقدمه امر به معروف و نهی از منکر حرکت درونی انسان است

سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور: مقدمه امر به معروف و نهی از منکر حرکت درونی انسان است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: رسالت پیامبر یک رسالت مستدام است و ما که پیرو این راه هستیم باید به دنبال بعثت درونی خود باشیم؛ بنابراین مقدمه امر به معروف و نهی از منکر این حرکت درونی انسان است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز، سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی پیش از ظهر پنجشنبه سوم اسفند ماه در همایش سالانه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان اظهار کرد: هر انسانی که در مکتب انقلاب اسلامی قرار دارد با یک بعثت درونی و بیرونی مواجه است.
وی ادامه داد: در ایام میلاد با سعادت منجی دو عالم و در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم که با وجود این‌ها در انسان یک بعثت درونی ایجاد می‌شود و در سوره قدر این بعثت درونی بر قلب آن حضرت ارائه شده است.
رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به سوره قدر تصریح کرد: این سوره نزول ملائکه بر روح و یک سیر حال و آینده را به ترسیم می‌کشد؛ در همین راستا نیز پیامبر فرمود این راه مرا پیر کرد و جوانی‌ام را گرفت.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ با اشاره به اینکه استقامت بورزید و دیگران را نیز به استقامت دعوت کنید، افزود: رسالت پیامبر یک رسالت مستدام است و ما که پیرو این راه هستیم باید به دنبال بعثت درونی خود باشیم؛ بنابراین مقدمه امر به معروف و نهی از منکر این حرکت درونی انسان است و برای مقابله با ظالمان و جهاد اکبر و افضل و کبیر مطرح خواهد شد.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی گفت: در جهاد است که جوهره درونی بیدار می‌شود، با قاموس خلقت انسان تطبیق و راه رشد و تعالی را طی می‌کند؛ چراکه این فطرت حق جو به مسیر هدایت میل پیدا کرده و رسالت پیدا می‌کند که در آن ظرفیت جلو رفته و جامعه را به مسیر تعالی رهنمود باشد.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه خداوند در قرآن انسان را نصیحت کرده است، اظهار کرد: انسان بر مبنای نصیحت خدا وظیفه قیام دارد و این قیام او درونی و بیرونی است که شرایطی را برای انسان به وجود می‌آورد؛ چراکه اساس، مسیر تعالی انسان است.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ ادامه داد: امام رضا (ع) می‌فرماید که کلمه «لا اله الا الله» دژ مستحکم ما است و اگر کسی به آن ورود کند از عذاب رهایی پیدا می‌کند؛ در همین راستا باید توجه داشت شرط این کلمه تفکر کردن است چراکه در تفکر به رشد می‌رسید.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ تصریح کرد: در مجمع امر به معروف و نهی از منکر به دنبال این هستیم که هدیه دستگاه انقلاب اسلامی به ملت و بشریت تحقق پیدا کند؛ انقلاب اسلامی یک دستگاه بدیع است و حرف‌های نو و منطبق با سرشت انسان دارد.سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ با بیان اینکه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر باید به فضاها ورود کند، افزود: در ابتدا این مسیر باید صادق باشیم، اگر چیزی می‌گوئیم به آن عمل کنیم و جهاد اکبر داشته باشیم، در ادامه باید توجه داشت که یک انسان همچون شهید سلیمانی، خرازی، کاظمی و… ظرفیت وجودی زیادی دارد و باید در فضایی که جدایی و نفاق را بلند داد می‌زنند به نصیحت قرآن و خدا توجه داشته و بر اساس شرایط روز قیام در راه خدا داشته باشیم.
سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی؛ رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به اینکه مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خوب عمل می‌کند، گفت: یک انسان ظرفیت زیادی دارد، در همین راستا وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر را براساس زمان انجام دهیم.
ایزدی اظهار کرد: جمهوری اسلامی بعد از گذر از شرایط فعلی وضعیت شگفتانه پیدا خواهد کرد و غربی‌ها از این می‌ترسند؛ چراکه آن‌ها می‌دانند جمهوری اسلامی ایران در دنیا از سامانه حاکمیت قدرتمندی برخوردار است.
وی ادامه داد: ما باید در حوزه‌های مختلفی چون هنجارهای اجتماعی، مسائل اقتصادی، زیست محیطی و… و به ویژه انتخابات حضور فعال داشته باشیم
رئیس هیئت امنای مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر کشور تصریح کرد: در انتخابات کاری نداریم که چه کسانی برای شرکت کردن آمده‌اند، اما مهم این است که سرمایه اجتماعی نظام برجسته نشان داده شود چراکه هرگاه این سرمایه و اقبال مردم زیاد باشد یعنی امنیت ملی بالا است و با بالا رفتن آن ظرفیت اقتصادی بالا خواهد رفت، می‌توانیم ناهنجاری‌ها را کنترل کنیم و می‌توانیم مسیر نورانی که امام آن را بنا نهاد و فرزند او امام خامنه‌ای دارند با امانت دنبال می‌کنند را حمایت کنیم.
وی با توجه به اینکه این مجمع رهروان نمونه است و باید تداوم یابد، افزود: این فرآیند می‌تواند نه تنها برای مردم از جنبه‌های مختلف دستاورهای بزرگ و جدیدی داشته بلکه اقتصاد نیز شکوفا خواهد شد و با به اهتزاز درآمدن پرچم خونین امام حسین (ع) مظلومین فلسطین نیز نجات خواهند یافت.
ایزدی؛ رئیس هیئت امنای مجمع رهروان گفت: امیدوارم انتخابات خوبی با حضور چشمگیر مردم داشته باشیم و در آینده پیروزی‌های بزرگی را از آن خود کنیم.
وی اظهار کرد: همه باید کمک کنند تا مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در اصفهان و سایر استان‌ها شکل جدیدی با حداقل ۲۰ هزار عضو برای تحقق اهداف انقلاب را دنبال کند.در پایان از کسانی که در فریضه امر به معروف و نهی از منکر در استان اصفهان فعالیت زیادی داشته اند تقدیر به عمل آمد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x