اجتماعی استان تصاویر خراسان رضوی دین و اندیشه

باز تکذیب و دروغ منافقین / تمام ماجرای واگذاریِ موقوفه گوهرشاد به آیت‌الله علم‌الهدی

باز تکذیب و دروغ منافقین / تمام ماجرای واگذاریِ موقوفه گوهرشاد به آیت‌الله علم‌الهدی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

بازهم دروغ به اسم عدالت‌خواهی!
به‌تازگی یکی از مدعیان عدالتخواهی، مدعیِ واگذاری موقوفه گوهرشاد با بیش‌از ۱۰۰۰ هکتار زمین به آیت‌الله علم‌الهدی است. احمد صابری یکی از چهره‌های عدالت‌خواه اهل مشهد که خود از منتقدان علم‌الهدی شناخته می‌شود، به بررسی این موضوع پرداخته که خلاصه آن چنین است:
واگذاری به معنی اعطای یک چیز به یک شخص یا نهادی است. این درحالی است که علم‌الهدی، تولیت این موقوفه یا به عبارتی دیگر، مدیریت آن را برعهده دارد و موقوفه ملک شخصی او نشده که بخواهیم از لغت «واگذاری» استفاده کنیم. همچنین به گفته صابری، حدود ۴۰۰ هکتار است و در نتیجه، ادعای این فعال مجازی مبنی‌بر «بیش از ۱۰۰۰ هکتار زمین»، محل اشکال است.
نکته اصلی که فعال مجازی بر آن مانور می‌دهد، «حق تولیت ۱۰ درصدی» است که مدعی شده این سهم، به علم‌الهدی می‌رسد.
صابری در این خصوص گفته: «حدود ۲ سال ابتدای قبول تولیت، حق التولیه به حساب شخصی متولی(علم‌الهدی) واریز می‌شد و از آنجا به مصرف امور خیریه می‌رسید. لکن پس‌ازآن برای اینکه شائبه‌ای پیش نیاید، علم‌الهدی دستور داده وجوه حق تولیه در حسابی مجزا به‌نام خود موقوفه گوهرشاد نگهداری و از همان‌جا هزینه و اسناد آن در محل دفتر تولیت موقوفه ثبت و ضبط شود.
این اولین باری نیست که این فعال مجازی ادعاهایی خلاف واقع نسبت به موقوفات مطرح می‌کند. چندی پیش نیز ادعاهایی دروغ از سوی او نسبت به موقوفه امینی‌ها منتشر شده بود.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x