اجتماعی بین الملل تصاویر حوادث سیاسی

اتحادیه اروپا باز هم سراغ تحریم علیه روسیه می‌رود

اتحادیه اروپا باز هم سراغ تحریم علیه روسیه می‌رود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

چهار دیپلمات اتحادیه اروپا به روزنامه «پالتیکو» گفتند، کمیسیون اروپا قرار است در روزهای آینده رایزنی با نمایندگان اعضای اتحادیه اروپا در مورد بسته بعدی تحریم‌ها علیه روسیه را شروع کند.

به نوشته پالتیکو، بروکسل تا کنون چند بسته تحریم‌ها را علیه روسیه به بهانه جنگ در اوکراین اعمال کرده است.

دیپلمات‌ها به این روزنامه گفتند، کمیسیون اروپا هم اکنون مشغول آماده کردن تحریم‌هایی جدید است و از روز جمعه بحث با سفیران اتحادیه اروپا بر سر پیشنهادات مربوط به این تحریم‌ها را آغاز خواهد کرد.

همچنین بر اساس این گزارش، این دیپلمات‌ها انتظار دارند، بر سر موضوع تعیین سقف برای قیمت نفت روسیه که هم‌اکنون در میان کشورهای «گروه هفت» مورد مذاکره قرار گرفته، بحث شود.

آمریکا، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده تا در خصوص موضوع تعیین سقف برای قیمت نفت، قبل از اجرای ممنوعیت اتحادیه اروپا علیه واردات نفت روسیه از ماه دسامبر، پیشرفت حاصل کند.

به نوشته پالتیکو، از جمله دیگر تدابیر بالقو‌ه‌ای که روی میز مذاکرات اروپایی‌ها است، افزودن اسامی افرادی جدید به فهرست تحریم‌ها و ممنوع ساختن واردات الماس و برخی کالاهای لوکس دیگر از روسیه است.

کشورهای غربی بویژه آمریکا و انگلیس از زمان آغاز بحران اوکراین، ضمن اعمال تحریم‌های شدید علیه روسیه، به کمک‌های نظامی، تسلیحاتی و مالی همه‌جانبه از اوکراین روی آورده‌اند.

اتحادیه اروپا به بهانه عملیات روسیه در اوکراین، از اسفند ماه گذشته چند بسته تحریمی را علیه مسکو اعمال کرده است.

مهدی جمشیدی

انتهای پبام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *