اجتماعی بین الملل تصاویر چندر رسانه حقوق بشر دسته‌بندی نشده دین و اندیشه سیاسی فرهنگ و هنر

اقدام بی سابقه طالبان؛ حضور در مراسم محرم آزاد شد!

اقدام بی سابقه طالبان؛ حضور در مراسم محرم آزاد شد!

اقدام بی سابقه طالبان؛ حضور در مراسم محرم آزاد شد!

پایگاه خبری احوال نیوز ، مسئولان وزارت امربه معروف طالبان اعلام کردند که از کارکنان خود خواسته اند تا در مراسم عزاداری شرکت کنند و هیچ جایی تاکنون مانع عزاداری نشده اند.

 آوا گزارش داد، مسئولان وزارت امربه معروف طالبان می‌گویند که از کارکنان خواسته اند تا در مراسم عزاداری شرکت کنند و هیچ جایی تاکنون مانع عزاداری نشده اند. عاکف مهاجر؛ سخنگوی وزارت امر به معروف به آوا گفت: وزیر امر بالمعروف طی سخنرانی گفته است که باید محتسبین در مراسم عزاداری اهل تشیع شرکت کنند.

وی افزود که مأموران امر بالمعروف هیچ جایی مانع عزاداری محرم نشده اند و موضوعات گفته شده در مورد ایجاد محدودیت‌ها واقعیت ندارد.

این در حالی است که پیشتر در گزارش‌هایی مبنی بر جمع‌آوری پرچم‌های محرمی از سوی مأموران امر به معروف در مزار شریف منتشر شده بود، هرچند مسئولان این اداره نیز گفته بودند که تاکنون هیچ دستوری در مورد جمع آوری پرچم‌های محرمی صادر نشده و کسی نمی‌تواند مانع عزاداری مردم شود؛ اما عکس‌های محرمی نباید در شهر نصب شود.

با این حال، مسؤولان امنیتی بلخ گفته بودند که نیروهای آنان پرچم‌ها را طبق دستور اداره امر به معروف از مکان‌های عمومی برداشته‌اند. نیروهای طالبان چندی قبل نیز در استان غزنی نیز هشدار داده بودند که عزاداران زن بدون محرم وارد حسینه‌ها و مساجد نشوند.

مراسم سوگواری دهه محرم امسال نیز مثل هر سال دیگر، در حسینه‌ها و تکیه خانه‌های شیعیان افغانستان با حضور گسترده مردم، برگزار می‌شود. در بسیاری از مناطق شیعه‌نشین افغانستان، مردم پرچم‌های سیاه عزادارای را در جاده‌ها و بر سر در مغازه‌ها و خانه‌ها نصب کرده‌اند و صدای نوحه و روضه، در همه جا بلند است.

علیرضا اقتصاد

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *