اجتماعی استان اقتصادی

رشد بیش از ۵۰ درصدی اظهارنامه های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری

رشد بیش از ۵۰ درصدی اظهارنامه های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از رشد چشمگیر اظهارنامه های دریافتی از اشخاص حقیقی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال طی مهلت مقرر قانونی برای ارایه اظهارنامه صاحبان مشاغل، در مجموع حدود چهار میلیون و ۴۴۵ هزار فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده (۱۰۰) از سوی اشخاص حقیقی دریافت شد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمد تقی پاکدامن، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، گفت: امسال در مهلت تعیین شده برای ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، حدود سه میلیون و ۱۲۳ هزار فرم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات های مستقیم و یک میلیون و ۳۲۲ هزار فقره اظهارنامه به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شد.

وی اضافه کرد: در حالی امسال حدود چهار میلیون و ۴۴۵ فقره اظهارنامه و فرم تبصره ماده ۱۰۰ از سوی اشخاص حقیقی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است که در سال ۱۴۰۰، در مجموع معادل دو میلیون و ۹۰۰ هزار فقره اظهارنامه و تبصره ماده (۱۰۰) ارسال شده بود و امسال شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی در ارایه اظهارنامه و فرم تبصره ماده (۱۰۰) هستیم.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از تحقق ۹۵ درصدی درآمدهای مالیاتی در چهارماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در بازه زمانی مذکور، در بخش مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده (کالا و خدمات)، جمعا بالغ بر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان مالیات وصول شد.

وی با بیان اینکه این رشد چشمگیر، یک اتفاق مبارک و نشانه ارتقای تمکین مالیاتی است، گفت: امسال همچنین شاهد رشد قابل توجه مالیات ابرازی مودیان بودیم که طبیعتا اشراف اطلاعاتی سازمان به داده ها و اطلاعات مربوط به مبادلات اقتصادی که بیش از هر چیز حاصل ساماندهی دستگاه های کارتخوان بود، بسیار در شکل گیری این وضعیت ایده آل موثر بوده است.

پاکدامن در ادامه خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۰ و با اجرای برنامه ساماندهی درگاه های پرداخت بانکی و انجام سایر اقدامات دیگر، تعداد دو میلیون و ۲۰۰ هزار مودی جدید شناسایی شد که از این تعداد، حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار مودی صرفا با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و ضرورت ساماندهی کارتخوان‌های نظام بانکی و در اجرای مفاد ماده (۱۱) قانون یاد شده، شناسایی و به عنوان مودیان جدید در نظام مالیاتی ثبت نام کردند.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: برای عملکرد سال ۱۳۹۹ تاکنون برای بیش از ۲۲۰ هزار مودی که به تکلیف قانونی خود مبنی بر ارایه اظهارنامه مطابق مقررات در مهلت مقرر قانونی عمل نکرده بودند، اظهارنامه برآوردی تولید و نسبت به مطالبه مالیات اقدام شد.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x