در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی

فتح خرمشهر تغییر معادله​​‌ی تلخ به معادله‌ی شیرین بود

رهبر معظم انقلاب گفتند: فتح خرمشهر درواقع تغییر یک معادله‌ی تلخ به یک معادله‌ی شیرین بود؛ ملت ایران نجات پیدا کرد. حالا خیلی از مردم شاید اطلاعات زیادی از وضع جنگ نداشتند اما آنهایی که اطلاع داشتند دائم در نگرانی و تلخی و عسرت زندگی میکردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در دیدار امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ایشان با اشاره به حماسه فتح خرمشهر ادامه دادند: این نجات ملی ناشی از چه بود؟ فتح خرمشهر و آن حوادث قبل مولود چه عاملی بود؟ جهاد، از خودگذشتگی، عزم راسخ، ابتکار عمل، دنبال کارها و راه‌های ابتکاری گشتن. روح همه‌ی اینها هم اخلاص لله و توکل علی‌الله بود؛ برای خدا کار کردن و به خدای متعال توکل کردن.
ایشان تصریح کردند: حالا من می خواهم بگویم این مخصوص آن برهه و آن حادثه نبود و در همه‌ی حوادث گوناگون کشور که شماها با آن مواجهید مانند مسائل داخلی، خارجی، مسائل سخت‌افزاری و مسائل نرم‌افزاری، میتوان پیروز شد به کمک همین چند عامل: مجاهدت در راه خدا و عمل جهادی، اخلاص لله، عزم راسخ، ابتکار عمل و امثال اینها.

حقیقت همین بود که این مجلس با شعار‌های انقلاب تشکیل شد
رهبر معظم انقلاب گفتند: ما گفتیم مجلس انقلابی! یک عده‌ای خوششان نیامد. خب، ولی ما حقیقت را گفتیم حالا بعضی‌ها خوششان می‌آید، بعضی‌ها خوششان نمی‌آید، عیبی ندارد؛ حقیقت همین بود که این مجلس با شعار‌های انقلاب تشکیل شد. مردم نگاه کردند گزینه‌هایی را انتخاب کردند که حرکتشان، جهت‌گیری‌شان، شعارشان، حرفشان حرف انقلاب بود.
رهبر معظم انقلاب امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کردند: شعار‌های انقلاب به نفع کشور است، برخلاف کسانی که میخواهند وانمود کنند که آقا انقلاب دردسرِ برای کشور است، نه بعکس انقلاب و شعار‌های انقلابی و آرمان‌های انقلابی -که البته هنوز به آرمان‌ها نرسیدیم هنوز اما- توجه به این آرمان‌ها و رفتن به سمت این آرمان‌ها دوای درمان درد‌های کشور است؛ دردسر نیست، رفع دردسر است.
ایشان گفتند: البته یک نکته‌ی اساسی‌ای انقلابی ماندن است. برادران عزیز! خواهران عزیز! بنده الان کاملاً جلوی چشمم است، کسانی بودند که سال ۵۸ مثلاً که بنده عضو شورای انقلاب بودم، آن وقت آن‌ها -هنوز رئیس‌جمهور هم نبودم- می‌آمدند پیش ما می‌نشستند، ما که حالا خودمان جزو بچه‌های انقلاب بودیم وبا سوابق مبارزاتی- حالا مثلاً فلان حرف‌هایی میزدند تند، داغ، آتشین که ما چشممان خیره میماند که این‌ها که هستند دیگر، این‌ها این‌قدر یعنی باصطلاح به تعبیر فرنگی ماب‌ها سوپر انقلابی، خب بعد برگشتند همانها، انقلابی نماندند، همان افراد با آن شیوه‌ی برخورد، با آن شیوه‌ی نگاه نتوانستند خط را ادامه بدهند طاقت نیاوردند. مشکل‌تر از انقلابی بودن و گرایش انقلابی داشتن، انقلابی ماندن است، چه فرد، چه جمع، چه کل مجلس باشد.

جعفر فدائی اردستانی

انتهای پیام /*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *