اجتماعی استان اقتصادی بین الملل تصاویر تهران جنوب چندر رسانه دین و اندیشه سیاسی شرق شمال غرب فرهنگ و هنر مرکزی یادداشت/مقاله/گفتگو/مصاحبه

ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد

ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد

جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی و حرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری احوال نیوز :

جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی و حرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی روز گذشته در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر با گرامیداشت یاد امام بزرگوار و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی و با قدردانی از فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به‌ویژه تلاش‌های مستمر آیت‌الله جنتی در این شورا، اظهار داشت: «امروز لازم است با خلاقیت و ابتکار عمل، گام‌های بلندی در جهت بالندگی هر چه بیشتر این شورا برداشته شود و در این مسیر دوره ۴۰ سال گذشته، تجربه ارزشمندی برای گام‌های آتی خواهد بود.»
امیدآفرینی مأموریت همه دستگاه‌های کشور
رئیس‌جمهور ضرورت ایجاد تحول در همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور از جمله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: «امروز تحول در همه دستگاه‌ها یک نیاز ضروری است. مأموریت اصلی و محوری همه دستگاه‌های کشور ایجاد تحول و تلاش در جهت تبیین دستاورد‌ها در راستای نشاط و امیدآفرینی در جامعه است.»
دکتر رئیسی اولین الزام برای ایجاد تحول را «تحول شناختی» دانست و اظهار داشت: «در تحول شناختی، باید نگرش کسانی که در مجموعه حضور دارند، متحول شود؛ در غیر این صورت نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.»

جریان تحریف به دنبال ایجاد انحراف در‌مسیر تحول
«جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی وحرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.» رئیس جمهور ضمن دعوت و تبیین خوبی‌ها و نهی از زشتی‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی درمقابل صحنه‌سازی، شایعه‌پراکنی و فضاسازی‌های تحریف‌آمیز، به تلاش جریان تحریف و تحریم اشاره کرد و اظهار داشت: «امروز دشمن به دنبال ادامه تحریم با تحریف است. در مقابل تحریف و برای غلبه بر آن باید تبیین درست انجام شود و در این راستا شورای هماهنگی از جایگاه حساس و مهمی برخوردار است.» رئیس‌جمهور «تحول در فرایند» را به عنوان دومین الزام در ایجاد تحول موفق برشمرد و گفت: «لازم است بازنگاهی در فرایند تصمیم‌گیری تا اجرا شود و تأثیر آن بر روی مخاطبان مختلف بررسی گردد. در تحول فرایندی باید نوع مأموریت‌ها و نقاط مثبت و منفی فعالیت‌های شورای هماهنگی مورد بررسی قرار گرفته و مبتنی بر نتایج به دست آمده برای اقدامات آتی برنامه ریزی شود.»
رئیسی با تأکید بر اهمیت و ضرورت استفاده از دانش ارتباطات در حوزه تبلیغات، اظهار داشت: امروز ارتباطات، علم بسیار مهمی است و استفاده از این علم در کنار تجربیات اندوخته‌شده، می‌تواند در تأثیر فعالیت‌ها مفید باشد.

ساختار شورای هماهنگی باید متحول شود
رئیس‌جمهور سومین الزام برای ایجاد تحول را «تحول نهادی» دانست و اظهار داشت: «بی‌تردید ساختار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیازمند تغییر و تحول است و در این مسیر باید نوع مأموریت‌ها با ساختار و سازوکار موجود شورا تناسب و هماهنگی داشته باشد، لذا متناسب‌سازی ساختار با نوع مأموریت از اهمیت زیادی برخوردار است. شورای هماهنگی در کنار انجام وظیفه ذاتی از وظیفه هم‌افزایی و جمعی نیز برخوردار است و حرکت هماهنگ در این مسیر در دستیابی به موفقیت بسیار مؤثر است.»‌
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت حرکت در مسیر نورانی خط امام (ره)، اظهار داشت: «بهترین تبیین‌کننده خط امام (ره)، رهبری عزیز هستند. خط امام (ره) نجات‌بخش کشور است و هر کجا به این خط نورانی و شاخص‌ها توجه شده، آنجا حوزه موفقیت ما بوده است.»
رئیسی با بیان اینکه مراسم دهه فجر و ۲۲ بهمن درحقیقت بازخوانی جریان انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: «امروز مردم می‌خواهند تا نهاد‌های برخاسته از اراده آن‌ها در دولت و مجلس عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند. ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد و انتظار دارند همه دستگاه و نهاد‌ها در تراز انقلاب اسلامی در مسیر رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارند.»
حقانیت ملت ایران در دل دولت‌ها و ملت‌های مستقل جهان
رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه مراسم دهه فجر و ۲۲ بهمن صرفاً بیان یک اتفاق تاریخی نیست و این مراسم هر سال پیام خاص خود را دارد، به حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اشاره کرد و اظهار داشت: حقانیت ملت ایران در دل دولت‌ها و ملت‌های مستقل جهان قرار دارد. رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت ایجاد و تقویت روحیه امید در بین مردم، گفت: دشمنان تلاش بسیار زیادی برای ایجاد یأس و ناامیدی، انجام می‌دهند و در این راستا بیان اقدامات انجام شده و طرح‌هایی که برای اجرا وجود دارد، می‌تواند موجب افزایش امید در بین مردم باشد. دکتر رئیسی اهمیت مردمی کردن مناسبت‌های دینی و ملی به‌ویژه ایام دهه فجر را مورد تأکید قرار داد و گفت: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران آن است که مبتنی بر اراده و رأی مردم، شکل گرفته و حرکت می‌کند و مردم در همه امور محوریت دارند.

ایجاد یأس و ناامیدی راهبرد دشمن است
رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه امروز هر حرکتی در جهت امیدآفرینی در بین مردم حرکت در جهت راهبرد جمهوری اسلامی ایران است و هر حرکتی در جهت ایجاد یأس و ناامیدی حرکت در جهت راهبرد دشمن است، تأکید کرد: ۲۲ بهمن جلوه امید در بین مردم و قله و جلوه تحول است که باید تداوم یابد. در این مراسم حجت‌الاسلام موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در سخنانی با قدردانی از مواضع و رویکرد‌های انقلابی دولت سیزدهم، گزارشی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری بزرگداشت ایام دهه فجر ارائه دادند.

مهدی جمشیدی

انتهای پیام/*

نظرات
0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x