برگزاری کارگاه خلاقیت در روابط عمومی در مخابرات اصفهان

برگزاری کارگاه خلاقیت در روابط عمومی در مخابرات اصفهان

پایگاه خبری احوال نیوز به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، به همت روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، کارگاه آموزشی خلاقیت در روابط عمومی، به صورت ویدئو کنفرانس در مخابرات منطقه اصفهان برگزار شد.

مدیر گروه علوم ارتباطات موسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو در این جلسه که صبح امروز – دوشنبه ۲۴خرداد ۱۴۰۰- با حضور عوامل روابط عمومی و رابطین شهرستان ها در ساختمان ستاد منطقه اصفهان برگزار شد؛ با اشاره به تعاریف خلاقیت گفت: برای مبحث خلاقیت تعاریف زیادی ارائه شده که از آن جمله می توان به: بکار گیری توانایی های ذهنی برای بوجود آوردن اندیشه، خلق کردن چیزی تازه و منحصر بفرد بگونه ای مناسب و مفید جهت حل یک مسأله، سؤال، یا نیاز علمی، صنعتی و یا اجتماعی و همچنین ارائه فکر و طرح نوین برای بهبود و ارتقاء‌ کیفیت یا کمیت فعالیتهای سازمان مانند افزایش تولیدات یا خدمات، کاهش هزینه ها و… اشاره کرد.

دکتر عباس زمانی خلاقیت را امری ضروری در راستای پیشرفت فعالیت ها دانست و اظهار کرد: خلاقیت کلیدی ترین مسأله در جامعه ما و تمام جوامع در حال توسعه است که اگر بدرستی با آن برخورد و زمینه ها و بسترهای آن فراهم شود بسیاری از مشکلات آنها حل خواهد شد.

وی افزود: صاحب نظران معتقدند با ورود به هزاره سوم ضروری است مردم مهارتهایی را آموزش ببینند که از آنها می توان به خلاقیت و برقراری ارتباط مؤثر اشاره کرد بگونه ای که انسانها بتوانند بخوبی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با بهره گیری از خرد جمعی و زایش افکار نو مشکلات را از بین ببرند. امروزه، مردم ما نیازمند آموزش خلاقیت هستند. آنچنان که لحظه به لحظه محیط اطراف خویش را کاوش نموده و با خلق افکار نو به سوی یک جامعه سعادتمند قدم بردارند.

عضو هیئت موسس و هیئت رئیسه خانه ارتباطات استان اصفهان با برشمردن عوامل موثر در خلاقیت در روابط عمومی بیان کرد: ایجاد خلاقیت در روابط عمومی علاوه بر فرهنگ سازی به سه فاکتور اساسی و مهم: نیروی انسانی،محیط سازمانی و مدیریت بستگی دارد که با تقویت این آیتم ها می توان به پرورش خلاقیت نیروی انسانی در روابط عمومی ها کمک کرد.

گفتنی است در پایان این جلسه حضار به بیان سوالات و نظریات خود در این زمینه پرداختند.

انتهای پیام /*دیدگاهتان را بنویسید