اولین اظهارات بشار اسد بعد از انتخابات سوریه

بشار اسد، رئیس جمهور منتخب مردم سوریه، شامگاه جمعه در سخنرانی تلویزیونی گفت ملت سوریه در این انتخابات علیه تروریسم و دشمنان وطن انقلاب واقعی کرد.

بشار اسد

پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از فارس، بشار اسد (رئیس جمهور سوریه) گفت: مشارکت مردم این کشور در انتخابات چالشی برای دشمنان کشور و نابودگر غرور و تکبر آنها بود.

وی که در سخنرانی تلویزیونی صحبت می‌کرد، افزود: «مردم سوریه میهن‌دوستی را بازتعریف کردند و در عین حال،‌ خیانت به کشور نیز تعریف مجدد یافت.»

رئیس جمهور منتخب سوریه اضافه کرد: «ملت سوریه در این انتخابات علیه تروریسم و دشمنان وطن انقلاب واقعی کردند.»

بشار اسد افزود: «انتخاب من برای خدمت به شما،‌ افتخار بزرگی بوده که فقط می‌توان متعلق به این قوم دانست.»

وی خطاب به ملت سوریه گفت: «انرژی پرتوان شما،‌ همان چیزی است که توانایی کشور را تامین کرده و آن را برای پیروزی آماده می‌کند.»

بشار اسد با ادامه خطاب دادن مردم سوریه تاکید کرد: «شما در بزنگاه‌های بزرگ، ثابت کردید که دین برای شما از همه چیز بالاتر است و چیزی بالاتر از آن قرار ندارد.»

وی افزود: «پیام این انتخابات به دشمنان رسید و وظیفه ملی بزرگ به انجام رسید و دشمنان بر نادیده گرفتن پیامی که ملت سوریه در این انتخابات ارسال کردند،‌ اصرار دارند.»

بامداد امروز رئیس پارلمان سوریه اعلام کرد که بشار اسد با بیش از ۹۵ درصد آرا، در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است.

حموده صباغ، رئیس پارلمان سوریه، در کنفرانس خبری اعلام نتایج انتخابات گفت ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار شهروند سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردند.

وی در ادامه گفت بشار حافظ‌الاسد توانست ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۶۰ رای به دست بیاورد که معادل ۹۵.۱ درصد از آرای اخذشده بود.

رئیس پارلمان سوریه گفت: ۱۴ میلیون و ۲۳۹ هزار نفر در این انتخابات شرکت کردند که معادل ۷۸ درصد از تمامی واجدین شرایط شرکت‌کنندگان در انتخابات بوده است.

انتهای پبام /*دیدگاهتان را بنویسید