سرهنگ کامران ریاحی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی : دستگیری یک اخلالگر بازار بورس در اصفهان

سرهنگ کامران ریاحی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی : دستگیری یک اخلالگر بازار بورس در اصفهان

دستگیری یک اخلالگر بازار بورس در اصفهان

پایگاه خبری احوال نیوز ، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که بدون هیچ گونه مجوز قانونی با تشکیل یک تیم اقدام به سبد گردانی بورس و جذب نقدینگی می کرد در عملیات ماموران این پلیس دستگیر شد.

سرهنگ” کامران ریاحی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان با رصد هوشمندانه فعالیت اقتصادی مجرمانه مطلع شدند فردی بدون هیچ گونه مجوز قانونی با تشکیل یک تیم اقدام به سبد گردانی بورس و جذب نقدینگی می کند.

وی  با بیان اینکه فرد مذکور در دفتر خود اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در زمینه بورس و بازار سرمایه می کرد افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی به محل اعزام و مشاهده کردند جلسه و کلاس مربوط به آموزش در زمینه بازار سرمایه و بورس در حال انجام است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب دفتر مذکور با دستور مقام قضائی خبر داد و گفت: همچنین در بررسی های صورت گرفته مشخص شد متهم با وجود اینکه فاقد مدارک تحلیل گری از سازمان بورس بوده، با راه اندازی کانال و تعدادی اکانت در فضای مجازی اقدام به عضو گیری و جذب افراد به سرمایه گذاری در بازار بورس می کرده است .

سرهنگ ریاحی تصریح کرد : با استعلام های صورت گرفته مشخص شد این افراد هیچ گونه مجوزی برای انجام فعالیت به عنوان نهادمالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران ندارد که در این زمینه متهم دستگیر و به جرم اخلال در بازار بورس برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان اینکه پلیس با دقت هرگونه فعالیت مجرمانه در بازار بورس را رصد کرده و با اخلالگران در این بازار برخورد می کند تاکید کرد: تاسیس نهادهای مالی یا مبادرت به فعالیت نهادهای مالی مستلزم اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار کشور است و کسانی که فاقد مجوزهای قانونی باشند فعالیت آنها مجرمانه بوده و با برخورد های قانونی مواجه می شوند.

محمد امین اقتصاد

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *