محمد البصری : سرنخ های مهمی درباره ترور شهیدان سلیمانی و المهندس بدست آمده است

محمد البصری : سرنخ های مهمی درباره ترور شهیدان سلیمانی و المهندس بدست آمده است

 پایگاه خبری احوال نیوز ، یک فرمانده سازمان الحشد الشعبی عراق گفت که تحقیقات درباره ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران و «حاج ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به سرنخ های بسیار مهمی رسیده است.

«محمد البصری» از فرمانده سازمان الحشد الشعبی عراق دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی گفت که ترور شهیدان سلیمانی و المهندس یک حادثه جنایی ساده یا آسان نیست که به سرعت بتوان به نتایج تحقیقاتی درباره آن رسید.

وی افزود: تحقیقات تا این لحظه ادامه دارد و به مراحل پیشرفته ای رسیده و سرنخ های بسیار مهمی نیز بدست آمده است.

البصری گفت که عامل این حادثه ترور شناخته شده و آمریکا است اما شبکه ای جاسوسی وجود دارد که اطلاعات را داده و تحرکات فرماندهان عملیات پیروزی را زیر نظر داشته است.

وی گفت که دولت های عراق و جمهوری اسلامی ایران و نیروهای ویژه امنیتی عراق عملا در رسیدن به نتایج تحقیق و اعلام آن و تحویل جنایتکاران برای بازخواست و محاکمه جدی هستند.

برپایه این گزارش، البصری افزود که کمیته تحقیقات ترور شهیدان سلیمانی و المهندس، یک کمیته مشترک بین بغداد و تهران است.

شهید سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان «الحشد الشعبی» عراق به همراه ۸ نفر دیگر از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی کاخ سفید و به دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با شلیک راکت از پهپادهای ارتش این کشور، به شهادت رسیدند.

در پیامد این اقدام تروریستی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه چندین فروند موشک بالستیک را به سمت پایگاه آمریکایی «عین‌الاسد» در استان «الانبار» عراق شلیک کرد.

در پی این موشک باران، پنتاگون در چندین مرحله و به صورت تدریجی اعلام کرد که تعداد ۱۱۰ نفر از نیروهای آمریکایی حاضر در پایگاه عین الاسد دچار آسیب مغزی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این جنایت پلید آمریکا علیه فرماندهان شهید سلیمانی و المهندس سبب شد که نمایندگان منتخب مردم عراق در پارلمان این کشور مصوبه اخراج نیروهای بیگانه از کشورشان را تصویب کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

مهر

انتهای پیام/*دیدگاهتان را بنویسید