آذربایجان شرقی آذربایجان غربی اجتماعی اردبیل استان اصفهان اقتصادی البرز ایلام بهداشت بوشهر بین الملل تهران جنوب چندر رسانه چهار محال و بختیاری حراسان شمالی حوادث خراسان جنوبی خراسان رضوی خوزستان دسته‌بندی نشده زنجان سمنان سیستان و بلوچستان شرق شمال غرب فارس فرهنگ و هنر قزوین قم کردستان کرمان کرمانشاه کهگیلویه و بویر احمد گلستان گیلان لرستان مازندران مرکزی مرکزی هرمزگان همدان ورزشی یزد

عبدالمهدی نصیرزاده با رافائل سانتجو: تلاش ایرانیها برای ورود پرورش اندام به مسابقات فیزو

عبدالمهدی نصیرزاده با رافائل سانتجو: تلاش ایرانیها برای ورود پرورش اندام به مسابقات فیزو

عبدالمهدی نصیرزاده با رافائل سانتجو: تلاش ایرانیها برای ورود پرورش اندام به مسابقات فیزو

جریان مسابقات جهانی صورت گرفت؛

تلاش ایرانی‌ها برای ورود پرورش‌ اندام به فیزو

در جریان مسابقات جهانی پرورش اندام در امارات برای ورود رشته پرورش‌اندام به فیزو مذاکرات مثبتی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز به نقل از خبرگزاری برنا، در خلال هفتادوسومین دوره مسابقات پرورش اندام قهرمانی جهان، عبدالمهدی نصیرزاده با رافائل سانتجو و سایر مسئولین بلند پایه فدراسیون جهانی IFBB جهت ورود رشته ورزشی پرورش اندام به رشته های ورزشی مورد تایید فیزو بحث وتبادل نظر کردند.
در این دیدار عبدالمهدی نصیرزاده در ابتدا گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای رشد این رشته ورزشی در دانشگاه های ایران و استقبال چشمگیر جوانان ایرانی از این رشته ورزشی به رافائل سانتجو، رییس اسپانیایی فدراسیون جهانی پرورش اندام ارائه داد و افزود: بایستی پرورش اندام را رشته دانشگاهی ایران نامید، چرا همانقدر که بسکتبال در دانشگاه های آمریکا طرفدار دارد، پرورش اندام نیز در دانشگاه های ایران طرفدار دارد.
ریس انجمن بدنسازی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در ادامه به تجربه موفق ورود ورزش پاورلیفتینگ به فیزو اشاره کرد وافزود: بعد دیداری که بین رییس فدراسیون بین‌المللی پاورلیفتینگ IPF و رییس فدراسیون بین‌المللی ورزشهای دانشگاهی FISU در روسیه صورت گرفت، پاورلیفتینگ به رهبری فدراسیون بین المللی پاورلیفتینگ IPF به این امر مهم دست یافت. این در حالیست که هم اکنون پس از چند سال از این موفقیت چشمگیر مسابقات قهرمانی پاورلیفتینگ دانشجویان در قاره‌های اروپا و آسیا به صورت چشمگیر شروع به فعالیت کرده و بستر مناسبی را جهت رشد و سالم سازی مراکز دانشجویی در این دو قاره آغاز کرده است.
رافائل سانتوجا رییس فدراسیون جهانی پرورش اندام نیز با استقبال بسیار زیاد از پیشنهاد ایرانیان جهت ورود رشته ورزشی پرورش اندام به مسابقات فیزو افزود: سیاست فدراسیون جهانی پرورش اندام طراحی مسابقاتی برای همه سلایق وموقعیت ها است که باتوجه شرط سنی مسابقات فیزو می‌توانیم رشته هایی مثل فیتنس و فیزیک را در مرحله اول به بازی‌های فیزو وارد کنیم. در اولین فرصت با اولیگ، رییس فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی جهت این مهم دیدار خواهم کرد.


گفتنی است؛ هفتاد سومین دوره مسابقات جهانی رشته پرورش اندام از۱۵ آبان ماه لغایت ۲۰ آبان ماه به میزبانی فجیره در حال برگزاری است که عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان مهمان ویژه و همچنین مسئول آموزش وتوسعه پاورلیفتینگ آسیا دراین رویداد حضورداشت.
لازم به ذکر است؛ هم اکنون فدراسیون پاورلیفتینگ آسیا APF به ریاست فرشید سلطانی که خود از قهرمانان این رشته در سالهای نه چندان دور می‌باشد ، عضو مشغول به فعالیت در ۵ نقطه از قاره آسیا می‌باشد. نکته جالب اینکه که ۴ فدراسیون (چین، برونئی، تایلند و ویتنام) که اخیرا به عضویت فدراسیون آسیا درآمده اند، طی دعوت نامه‌هایی جداگانه خواستار حضور نصیرزاده جهت آموزش در آن کشور شده‌اند.

انتهای پیام/*

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *