دیدار اعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

دیدار اعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان با مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

اعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دیدار و گفتگو کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری احوال نیوز،به نقل از گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، سید سعید سرابی در دیداراعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان و تشکر بابت مطالبی که عنوان شد، گفت: با شناخت جایگاه استان اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی در این اداره کل حضور یافتم و همان طور که انتظار داشتیم ظرفیت‌های خوبی در این استان وجود دارد که تقویت زیرساخت های فرهنگی هنری لازم و ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان با وجود اساتید فرزانه و توانمندی که داشته توانایی اجرای برنامه‌های موثری در حوزه شعر و ادب دارد؛ خاطرنشان کرد: برای توسعه جریان شعر و ادب نیازمند اقداماتی هستیم که موضوع شعر و ادبیات تبدیل به دغدغه استانی شود.
وی با تاکید بر لزوم توسعه جریان فرهنگی در اصفهان اظهار کرد: فرزانگان شعر و ادب عمدتا در فضای انجمن‌های ادبی رشد کرده و درخشیدند و بنابراین به کارکردهای انجمن‌های ادبی به ویژه کارکرد آموزشی آن برای رشد نسل جوان اعتقاد جدی داریم.
سرابی در ادامه افزود: درحال حاضر اجرای یک رویداد ملی و بین المللی در حوزه شعر در اصفهان با محوریت انجمن‌های ادبی را نیازمند هستیم و این مسئله به غیر از بزرگداشت‌ها است، تا با برگزاری این رویداد بین المللی جایگاه اصفهان در حوزه شعر و ادبیات در کشور بیش از گذشته تثبیت شود، و بر این باوریم که این رخداد علاوه بر کارکردهای فرهنگی سبب توسعه اقتصاد فرهنگ نیز می‌شود.
دراین جلسه همچنین اعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان مسائل و دغدغه‌های خود را مطرح کردند.
خاطرنشان می‌شود، دیدار اعضای دبیرخانه مجامع ادبی اصفهان با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور اصغر مختاری معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای و رضا مهندسی رئیس گروه فرهنگی اداره کل ۱۵ اردیبهشت انجام شد.
الهه کمالی
انتهای پیام/*


دیدگاهتان را بنویسید